Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

TÉMA: Sirup, Limonáda, Džem všetky výrobky z prírody sem

Sirup, Limonáda, Džem všetky výrobky z prírody sem 18 máj 2015 19:06 #2962

• Smithi
  • Smithi-ov Avatar Autor témy
  • Admin
  • Admin
  • Získaných poďakovaní 355
Ďakujeme za postreh a menší "tuning" receptu -/5

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Sirup, Limonáda, Džem všetky výrobky z prírody sem 18 máj 2015 18:04 #2961

Púpava už síce tu na "dolniakoch" odkvitla, ale nedá mi sa nepochváliť mojím prvým nepravým pupavovým medom. Na 500 pupavových kvietkov som dala len 1 liter vody. Samozrejme na oživenie chuti i pomaranč a citrón. Zmes som nechala variť skoro hodinu (vraj to má len zovrieť a hneď vypnúť, nuž trochu som sa sekla, ale ten výsledok stojí za to). Zmes som nechala odstáť 24 hodín, tak ako sa píše v recepte. Potom precediť cez gázu, vysypať 1 kg cukru a variť, pokiaľ nezhustne. Použila som trstinový cukor a poviem vám, že celá miestnosť voňala veľmi príjemne karamelom. Okrem toho je trstinový cukor i zdravšia varianta a v neposlednom rade mi med krásne zahustil. Med mi vyšiel na dva necelé 7-decáky a po naplnení som poháre preklopila viečkom dolu. Med bol taký hustý, že na nasledujúci deň, keď som znova preklopila poháre späť, tak ostal zalepený hore na viečku a veľmi pomaličky stekal dolu. Myslím, že takto krásne mi zhustol hlavne kvôli trstinovému cukru a menšiemu množstvu vody. Chutí skvele a isto ho spravím i o rok. A tí, ktorým ešte púpava rastie, tak šup natrhať a uvariť si tento, síce nepravý, ale vynikajúci medík. Odporúčam -/5
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Smithi

Posledná úprava: od rokkisu. Dôvod: gramatické chyby

Sirup, Limonáda, Džem všetky výrobky z prírody sem 14 máj 2015 16:14 #2950

• Smithi
  • Smithi-ov Avatar Autor témy
  • Admin
  • Admin
  • Získaných poďakovaní 355
Prílohy:

Čas vytvorenia stránky: 0.118 sekúnd