Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Pokec o kresadlách :-)

Pokec o kresadlách :-) 13 jan 2016 18:09 #3051

• Smithi
  • Smithi-ov Avatar Autor témy
  • Admin
  • Admin
  • Získaných poďakovaní 337
Ahoj ďakujem za skúsenosť tiež si pamäťám že prvá skúsenosť bola podobná -98 No poviem ti že po chvíľké tréningu to začneš rapídne ovládať. Chce to hlavne naučiť sa v prírode nájsť si správny podpaľ a chce to troška cviku :) Inak kresadlo je veľmi spoľahlivá pomôcka na zakladanie ohňa. U mňa veľmi oblúbená príde mi to krásne nájsť si v lese vhodný podpaľ a zapaľovať kresadlom je niečo iné ako zápalkami /89 Na začiatok to chce aj poriadne kresadlo na naučenie niečo od Lmf, Mori alebo s tých lepších značiek ktoré hádže lepšie isky neskôr bude stačiť aj z číny a oheň budeš zakladať na prvý škrt -98
Skús to podľa tohto videa je to taký základ ako škrtať
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: tonulko3

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Pokec o kresadlách :-) 13 jan 2016 17:33 #3050

• 0rech
  • 0rech-ov Avatar
  • Návštevník
  • Návštevník
Keď zakladám oheň požívam zápalky.Vždy sa mi ho podarilo založiť.Ale aj napriek tomu som si kúpil kresadlo z číny,ktoré nepoužívam,ale vyskúšal som ho doma pri zapálení borovicového fatwoodu bezúspešne a odličovacieho tamponu na šupu. 54/* Asi to chce tréning a možno to pôjde.Brat má paracordový náramok s kresadlom.Absolútne nevyužiteľný.Marketingový ťah,cena po zlacnení 10€. +89* Ním sa nepodarilo zapáliť ani ten odličovací tamton. Použítelná je akurát šnúra,môžeš si to hodiť.Po tomto vytriezvení si kúpil z číny magnéziove kresadlo.(repilka magnéziový podpalovač s kresadlom - Helikon)Kresadlo moc neiskrilo,kým sa nevymenilo škrkátko.Potom to išlo bez problémov.Na záver,ostanem pri zapalkách.

Prílohy:

Posledná úprava: od 0rech.

Pokec o kresadlách :-) 12 jan 2016 10:42 #3046

po roznych skusenostiach s miltec, mfh a podobne uz len LMF

Pokec o kresadlách :-) 30 máj 2015 17:21 #2969

Ja mam to slávne BG za strašne veľa peňazí ešte je k tomu strašne ťažké a nemotorne. Čiže ho nenosím ;-)

Pokec o kresadlách :-) 14 máj 2015 16:27 #2952

• Smithi
  • Smithi-ov Avatar Autor témy
  • Admin
  • Admin
  • Získaných poďakovaní 337
Tu môžete písať o Vaších oblúbených značkách, skúsenostiach atď :)

Ja mám výborné skúsenosti z kresadlom od Mori kvalitná značka ale je drahšie

Ale v podstate mi to je jedno akú značku používam pretože založím oheň aj z lacnejšími kresadlami všetko je to len o vhodnom podpale :) momentálne mám na noži lacné čínske kresadlo s fosforovou rúčkou a nie je problém :)

Prílohy:

• Strana:
  • 1
  • 2
Čas vytvorenia stránky: 0.199 sekúnd