Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

TÉMA: Vaše posledné nákupy :)

Vaše posledné nákupy :) 21 feb 2020 07:26 #5362

• Smithi
  • Smithi-ov Avatar Autor témy
  • Admin
  • Admin
  • Získaných poďakovaní 305
To máš pravdu k tej limitke gratulujem -98 Ja som raz dávno u babky čítal jednu knihu ešte spred vojny boli tam také recepty že dnes by sa bežný človek až divil či to bolo normálne ale v tej dobe bolo.:)

Rôzne zálesácke recepty jedly ondatry, vrany, holuby vyberali vtáčie vajcia dnes nepredstaviteľné vtedy bežný jedálniček... Hrozne ma mrzí že som tú knihu neodložil bolo by to zaujímavé čítanie -*95

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Posledná úprava: od Smithi.

Vaše posledné nákupy :) 20 feb 2020 20:10 #5359

• Pavelka
  • Pavelka-ov Avatar
  • Pokročilí Zálesák
  • Pokročilí Zálesák
  • Získaných poďakovaní 133
To teda aj ja :) už mám takých celkom dobrú zbierku a stále pridávam :) Kníh nikdy nieje dosť a v prípade výpadku googla alebo elektriky je to to jediné čo nás zachráni keď si nevieme poradiť :) Tieto som si zohnal z Čiech z aukra :) Tá Bojovat od Lena Cacutta je limitka pre celé Česko-Slovensko bolo preložených len 2000ks (to len taká zaujímavosť čo ma napadla 58/ ) Problém týchto starších knižiek je v tom že velmi ťažko sa už zháňajú a v dnešnej dobe sa knihy väčšinou píšu pre biznis a nie pre ľudí v tom je to čaro tých starých kníh že ešte sú písané s rozumom 58/

Posledná úprava: od Pavelka.

Vaše posledné nákupy :) 20 feb 2020 19:06 #5358

• Smithi
  • Admin
  • Admin
Také staré knihy mám rád býva tam vela zaujímavých vecí na ktoré sa už zabudlo -/5

Vaše posledné nákupy :) 20 feb 2020 15:23 #5356

• Pavelka
  • Pavelka-ov Avatar
  • Pokročilí Zálesák
  • Pokročilí Zálesák
Tak dnes prišlo zopár vecí čo som si pozháňal. Nôž Glock FM81 patadny nožík potreboval som niečo čo sa nebojím kúsok doškriabať takže preto som ho zvolil hlavne na bushcraft. Knihy Zálesácka Kuchine rok 1970 parádna knižka informácie od rozkladania ohňa cez typy ohnísk až po fajné recepty. Kniha Bojovat a Bojový Manuál. Pre niekoho kto sa zaujíma kúsok o vojsko a taktiku boja. A ako posledné na využitie doma aj v prírode malý moka kávovar od výrobcu Bialetti asi na 2 šálky kávy :)
Prílohy:

Vaše posledné nákupy :) 12 feb 2020 10:43 #5338

• Smithi
  • Admin
  • Admin
Tak dnes som na jednej FB skupine o nožoch objavil EKA Nordic W12 CamoWood predával ho jeden chalan čisto nový za fajn peniaz :) Zobral som na skúšku túto Švédsku značku som ešte namal takže sa teším na odskúšanie

Vaše posledné nákupy :) 01 feb 2020 15:30 #5311

Smithi ďakujem :) . Je to jeden z lacnejších modelov, takže neprichádza veľmi ostrý. Mora je na tom určite lepšie. Zatiaľ som to len trochu prebehol Victorinox brúskou, ale keby sa s tým človek vyhral, malo by sa to dať poriadne nabrúsiť-98

Posledná úprava: od jeseter.

Vaše posledné nákupy :) 31 jan 2020 21:56 #5310

• Smithi
  • Admin
  • Admin
Jeseter a čo hovoríš na rezivosť je to poznať že je to Japonský nož? Je to lepšie nabrúsené ako napr. Mora? Ma zaujimavý taký starodávny, klasicky Japonský dizajn :) Také niečo hádam ešte Japončíci používali za čias Samurajov -*95 -*95 -*95 . Nech ti dobre slúži -98
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: jeseter

Vaše posledné nákupy :) 30 jan 2020 17:36 #5305

• Pavelka
  • Pavelka-ov Avatar
  • Pokročilí Zálesák
  • Pokročilí Zálesák
Ešte som o tej značke ani nepočul tak som zvedavý že aké to bude :) jeseter ten nožík vyzerá ako britva :) celkom zaujímavé :)
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: jeseter

Vaše posledné nákupy :) 30 jan 2020 15:05 #5304

Ten Zero Tolerance vyzerá dobre -/5

Mne akurát včera prišiel celkom zaujímavý nôž Higonokami SK 5. Je to tradičný japonský nôž s úplne jednoduchou konštrukciou. Rúčku tvorí jeden zohnutý plech a v ňom je nitom upevnená čepeľ z trojvrstvovej ocele. V otvorenom stave čepeľ drží iba tzv. friction lock, teda je nutné palcom držať tú akoby páčku, čo ide z čepele. Reže to celkom dobre, len tá plechová rúčka sa nedrží zrovna príjemne. Na druhú stranu je vďaka nej tenký a človek ani nevie, že ho má vo vrecku. Ako EDC je to fajn a tým, že je taký jednoduchý, sa aspoň nemusím báť, že ho pokazím -*95 . Zvláda aj tvrdšie zaobchádzanie napríklad pri štiepaní:)
Prílohy:

Posledná úprava: od jeseter.

Vaše posledné nákupy :) 30 jan 2020 13:55 #5303

• Smithi
  • Admin
  • Admin
Tak ja troška prezradím o noži ktorý som si objednal :) Jedná sa o Americkú značku ktorá vyrába jedny z najlepších taktických nožov na trhu Zero Tolerance. Nože sú kompletne montované v USA. Na výrobu používajú kvalitné materialy. Zvolil som EDCčko vhodné na nosenie či už v prírode alebo aj normálne po meste. Ja ho samozrejme budem nosiť hlavne do lesa a plánujem ho tam aj poriadne odskúšať -98

Vybral som jeden z najoblúbenejších modelov Zero Tolerance 0350SW a už sa naň veľmi teším. Dodacia doba z eshopu kde bol za najlepšiu cenu je troška dlhšia takže musím ešte čakať :)

Čas vytvorenia stránky: 0.294 sekúnd