Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Benzínové/plynové zapalovače

Benzínové zapalovače 02 jún 2020 12:56 #5559

• Smithi
  • Smithi-ov Avatar
  • Admin
  • Admin
  • Získaných poďakovaní 355
Dnes som si spravil radosť plynovým zapalovačom Japonskej značky Sarome Tokyo. Keďže ide o Japonsku značku verím že pár rokov vydrží. Inak značka Sarome bola založená v roku 1940. Založil ju pán Kunihirom Segawou a v roku 1955 začala výrobu kvalitných plynových zapalovačou. Zapalovač je plynový, iskru hádže klasický kamienok tak ako u Zippo. Dá sa samozrejme jednoducho vymeniť pomocou hornej páčky. Páči sa mi aj stále horenie netreba drzať plyn po otvorení vrchného krytu začme plyn automaticky ísť stačí už len škrtnút iskru.
Pár fotiek:
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Juzek, Baldur

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Posledná úprava: od Smithi.

Benzínové zapalovače 07 jan 2020 12:16 #5282

• Smithi
  • Smithi-ov Avatar
  • Admin
  • Admin
Tak som si dnes spravil radosť -*95 Original Zippo replika ktora sa vyrabala v rokoch 1937-42.

Myslim ze tieto modeli malo aj mnozstvo americkych vojakov pocas 2sv. vojny. Oproti dnesnym zippo zapalovacom tieto maju rovny vrch viecka. Nie su zaoblené tak ako sa vyrabajú dnes.

Inak je to prakticky totožné s dnešným Zippo modelom čiže na Zippo zapalovačoch nejaké veľké zmeny od roku 1937 nenastali. Asi preto lebo už v tých časoch boli kvalitne skonštruované a vetru odolné nebola potreba meniť ich dodnes :)

Benzínové zapalovače 17 mar 2017 19:35 #3510

• Smithi
  • Smithi-ov Avatar
  • Admin
  • Admin

jeseter napísal: Dnes som myslel, že doplním do Imca benzín lebo som ho už asi mesiac a pol nepoužil a pred plnením som iba tak automaticky ním škrtol a na druhýkrát chytil! :) to som vôbec nečakal :)

Tak fajne zatiaľ najlepšie na toto čo som mal z benzinových je malá klúčenka True Utility. Tú keď naplníš a nebudeš ju často otvárať zapáliš kludne aj o rok -98 Benzín z nej absolutne nevyprchá a je aj vodotesná vďaka gumovému tesneniu a dobrému šrobovaciemu uzatváraniu.

Prílohy:
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: jeseter

Benzínové zapalovače 16 mar 2017 20:02 #3509

• jeseter
  • jeseter-ov Avatar Autor témy
  • Zálesák
  • Zálesák
  • Získaných poďakovaní 80
Dnes som myslel, že doplním do Imca benzín lebo som ho už asi mesiac a pol nepoužil a pred plnením som iba tak automaticky ním škrtol a na druhýkrát chytil! :) to som vôbec nečakal :)

Benzínové zapalovače 19 jan 2017 22:01 #3385

• jeseter
  • Zálesák
  • Zálesák
Máš správu
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Smithi

Benzínové zapalovače 19 jan 2017 21:55 #3384

• Smithi
  • Smithi-ov Avatar
  • Admin
  • Admin
Vďaka za tému moje oblúbené zapaľovače -/5 Ak by si mal jeden z tých originálov napredaj zobral by som ho -*95

Benzínové zapalovače 19 jan 2017 19:24 #3379

• jeseter
  • Zálesák
  • Zálesák
Tu na zálesáctve o nich už bolo písané tak spomeniem iba jednu dnes už o niečo menej známu značku IMCO tzv. rakušák :) . Sám vlastním 3 origináli a jednu čínu. Dnes sa na Slovensku už asi kúpiť nedajú. Iba na burzách, bazároch alebo rôzne kópie.
Zapalovač je benzínový a skladá sa z dvoch častí jedna je samotné telo s kamienkom a kolečkom a druhá je nádržka s vatou a benzínom, ktorá sa dá aj horiaca vybrať a zapáliť s ňou niečo menej dostupné, inak dá sa do nej dobre schovať malá skalpelová čepielka, ktorá sa dá použiť na rezanie špagátov, látky atď. Ďalej sa budem venovať modelu Streamline 6800, ktorý je môj najoblúbenejší. Má miesto na na náhradný kamienok skryté pri pružine. Páči sa mi na ňom že benzín drží asi mesiac a aj keď dojde dá sa iskrami zapáliť knôt, ktorý začne tlieť a od toho už zapálime napr. spráchnivelé drevo 54/* .
Ak dojde knôt a nemáme iný dá sa použiť kus papierovej utierky alebo bavlnenej látky

Ten žltomodrý je kópia a kvalitou sa samozrejme nevyrovná originálu. Benzín drží možno 3 dni a potom dojde 89/
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Smithi

Posledná úprava: od jeseter.
  • Strana:
  • 1
Čas vytvorenia stránky: 0.539 sekúnd