Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

TÉMA: Fotky a videá z Vaších zálesáckych výletov

Fotky a videá z Vaších zálesáckych výletov 14 jan 2016 00:22 #3058

• 0rech
  • 0rech-ov Avatar
  • Návštevník
  • Návštevník
Môj druhý príspevok z túry je tiež z minulosti,len preto že som tu registrovaný len pár mesiacov.Väčšinou mám pochodené zrúcaniny na západnom slovensku.Tato túra bola absolvovaná neďaleko slovenska za hranicami v Rakúsku v pohorí Malých Karpát,kde siahajú.
Juhozápad Rakúsko - Malé Karpaty - Hrad Pottenburg.
Pottenburg je zrúcanina hradu v Rakúsku v katastrálnom území obce Wolfsthal na vrchu Hindlerberg. Je to
Bratislavskom hrade druhý najbližší hrad od centra Bratislavy.
Hrad dal postaviť v rokoch 1050-1053 Poto z Pottensteinu ako pevnosť proti nájazdom Maďarov. V roku 1529 bol poškodený Turkami. Hlavnou dominantou je pravidelná veža s výškou 30 metrov.
Na kopci neďaleko hradu sa nachádza vyhliadková veža Königswarte (Kráľovská vyhliadka). Hrad sa nachádza v obore, kde sa voľne pohybujú diviaky lesné. Vyhliadková veža je postavená mimo obory.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Posledná úprava: od 0rech.

Fotky a videá z Vaších zálesáckych výletov 13 jan 2016 21:51 #3056

Pekné tiež mám rád túru za históriou -/5

Fotky a videá z Vaších zálesáckych výletov 13 jan 2016 21:18 #3055

• 0rech
  • 0rech-ov Avatar
  • Návštevník
  • Návštevník
Môj prvý príspevok z túry je z minulosti.Najbližšie od domu.
Západne Slovensko - Malé Karpaty - Hrad Pajštún.
Pajštúnsky hrad patril do sústavy pohraničných hradov, ktoré v Malých Karpatoch preberali od 13. storočia funkciu ochrany severozápadných hraníc uhorského štátu. Začiatky kráľovského hradu siahajú do 2. polovice 13. storočia. Doložený je v r. 1273. Najstarší majitelia mali spoločné panstvo so Stupavou, kam sa neskôr aj vrátili. Od 14. storočia patril grófom zo Svätého Jura a Pezinka nepretržite až do r. 1526, keď rod vymrel a majetky sa dostali do rúk Serédyovcov a neskôr Salmovcov. V r. 1592 až 1867 patril Pálfiovcom, neskôr Károliovcom. Hrad vyhorel v polovici 18. storočia, čiastočne ho opravili a naďalej používali. Od roku 1809, keď ho demolovali napoleonské vojská, leží v ruinách.

Čo sa týka túry,dá sa k nemu dostať zo Stupavy,čo je menej náročné ako z Borinky,to treba šlapať do strmého kopca.

Posledná úprava: od 0rech.

Fotky a videá z Vaších zálesáckych výletov 11 jan 2016 20:18 #3045

Ahoj Fey, otestoval si tie provizorne snežnice aj v terene na snehu?

Fotky a videá z Vaších zálesáckych výletov 11 jan 2016 19:16 #3044

Túra na Ráztoku 1947 m n.m., Príslop 2142 m n.m., Baníkov 2178 m n.m., Hrubú kopu 2166 m n.m., Tri kopy 2136 m n.m. a Nohavicu 2051 m n.m. - Západné Tatry - 01.09.2015.

Posledná úprava: od Fey.

Fotky a videá z Vaších zálesáckych výletov 11 jan 2016 18:48 #3043

Provizórne snežnice, ktoré som sa pokúšal si vyrobiť.

Fotky a videá z Vaších zálesáckych výletov 11 jan 2016 18:37 #3041

Ahoj vítam ťa tu /87 a ďakujeme za pekné fotografie prístreškov :) Páči sa mi použitie suchého materialu a to že zbytočne( predpokladám že si nebol v núdzi) neboli sekané a použité na stavbu živé stromy. Takto by to malo vyzerať -/5

Fotky a videá z Vaších zálesáckych výletov 11 jan 2016 18:25 #3038

Ahoj Lukáš, oslovil ma Tvoj web a som rád, že môžem aj ja prispievať svojimi príspevkami. Nižšie sú fotky prístrešku, ktorý som si urobil v auguste 2015 v lese Západných Tatier blízko Jalovca.

Fotky a videá z Vaších zálesáckych výletov 27 dec 2015 14:00 #3034

Aktuálne: Na Považskom Inovci nová rozhľadňa. Krásna inverzia a výhľad :)

Prílohy:

Fotky a videá z Vaších zálesáckych výletov 24 dec 2015 12:54 #3033

Pekná prechádzka hmlistým lesom za mnou už len čakať na večeru --98 Doniesol som aj zveri a drozdom menší zákusok v podobe pár jabĺk snáď to ešte dnes nájdu :-)))

Prílohy:

Čas vytvorenia stránky: 1.118 sekúnd