Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma
  • Strana:
  • 1

TÉMA: VODA v zásobe !

VODA v zásobe ! 23 mar 2020 22:05 #5444

• Pavelka
  • Pavelka-ov Avatar Autor témy
  • Skúsený Zálesák
  • Skúsený Zálesák
  • Získaných poďakovaní 143
Tak a pre krízový prípad som našiel niečo fakt zaujímavé :) bohužial nieje to sklo ani iný eko materiál ale kríza je kríza 58/

Prílohy:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Posledná úprava: od Pavelka.

VODA v zásobe ! 03 feb 2020 18:29 #5326

• Pavelka
  • Skúsený Zálesák
  • Skúsený Zálesák
Vidíá to ma tiež nenapadlo to je super nápad a aj som našiel niečo také 23l. Paráda -/5
Prílohy:

VODA v zásobe ! 03 feb 2020 08:19 #5325

Potom jedine klasické sklenené demižóny čo sú opletené buď prútim alebo takou umelinou tie sú 5,10,15,20,25litrové používajú sa bežne na alkohol -98

Prílohy:

VODA v zásobe ! 02 feb 2020 16:46 #5316

• Pavelka
  • Skúsený Zálesák
  • Skúsený Zálesák
Vďaka za tip. :) No ono ani to BPA neni celkom v pohode :D No predsa som sa asi rozhodol že z objemom sa asi kúsok uskromním ale do plastov teda nepôjdem a našiel som niečo takéto je to na cca 7l vody čo myslím je celkom v pohode na cca 2 dni :) nič väčsieho objemu zo skla som žial nenašiel.

VODA v zásobe ! 31 jan 2020 21:45 #5308

Ahoj kamo ja ked si necham vodu v nalgene ktora je bpa cca 2tyzdne ze ju zabudnem vyliat, tak uz tak divne pachne -*95 ale asi to bude aj tym ze jej je mensie mnozstvo... ked chodime na kyselku do 1,5l flasiek a 5l bandasiek tak nejake 3-4 tyzdne vydrzi pohode a nepachne...Nam napriklad vozia vodu v praci od Lucky v takych cca 20l bareloch ktore sa potom hodia do davkovaca tiez v nich voda nepachne :)

Myslim ze nejaku bandasku na pitnu vodu z BPA by mali predavat, pripadne pozeraj tie potravinove urcene na pitnu vodu
www.bergsport.sk/sk/elektronicky-obchod/...nister-na-vodu/12068
www.madmat.sk/bandasky-na-vodu-c1137
Prílohy:

Posledná úprava: od Smithi.

VODA v zásobe ! 30 jan 2020 18:51 #5307

• Pavelka
  • Skúsený Zálesák
  • Skúsený Zálesák
Ahojte tak ma napadla jedna myšlienka kúpiť si do domácnosti alebo aj napr. do auta kanister na vodu do zásoby. Problém je v tom že neviem či je celkom zdravé mať tú vodu v klasickom plastovom kanistri dlhodobejšie t.j. cca 2 týzdňe max 1 mesiac .
Skúste dať nejaký tip na kanister ktorý by bol z plastu ale BPA alebo skla alebo prípadne železa. Prípadne niečo armádne. Na nete som našiel bohužial len klasické kanistre. Prikladám aj foto.

Kanister zvažujem kúpiť kvoli tomu že často u nás vypadne voda alebo je prípadne znečistená keďže sú u nás v obci staré potrubia a vždy to niekde praskne potom sa v tom stále vŕtajú opravujú a voda tečie aj týžden hnedá.
Prílohy:

• Strana:
  • 1
Čas vytvorenia stránky: 0.308 sekúnd