Čelovky Fenix:

fenix11111

Kamaráti dnes by som Vám chcel predstaviť profi-čelovky vynikajúcej firmy Fenix. Firma Fenix sa zaoberá výrobou vysokokvalitných svietidiel pre outdoorové aktivity. Ich profi-čelovky a svietidlá používajú dokonca aj ozbrojené zložky, armáda, polícia či záchranárske zložky. Ďalej si ich veľmi obľúbili horolezci, turisti, bajkeri, rybári či poľovníci.

 

Pokiaľ hľadáte kvalitu medzi čelovkami určite sa mrknite na nasledujúce modely od tejto značky.

Začneme najlacnejším z nasledujúcich modelov HL 23. Ďalej najoblúbenejší model HL50, nasleduje výkonejší HL55 a HL60R.

 

 

Fenix HL 23:

fenix1111

Kompaktná LED čelovka Fenix ​​HL23 ponúka svetelný tok až 150 lúmenov (ANSI) a dosvit 55 metrov. Na napájanie je použitá jedna tužková AA batéria, s ktorou dosahuje výdrž až 110 hodín v najnižšom režime (viac ako 4 dni). Svetelným zdrojom je moderná dióda Cree XP-G2 s účinnosťou až 160 lumenov na Watt. Vďaka precíznemu prevedeniu tela z hliníkovej zliatiny a držiaka z odolného plastu je HL23 nárazuvzdorná pádom z výšky až 2 metre a tiež plne prachu vzdorná a vodotesná podľa štandardu IP68. Čelovka ponúka celkom tri režimy výkonu a vďaka elektronike s digitálne konštantnou reguláciou udržuje stály svetelný výkon až do ich takmer úplného vybitia.

Veľmi slušné parametre a priaznivá cena predurčujú HL23 k celej rade športových, záujmových, pracovných i bežných činností. Hodí sa pre večerné behy, kempovanie, turistiku, rybárčenie a poľovníctvo. Poslúži vám tiež čoby pohotovostné svietidlo do auta pre neplánované situácie a vďaka svojej vysokej odolnosti je vhodná aj ako pracovná čelovka do náročných podmienok.


 

Fenix HL50:

fenix111

Malá, no výkonná čelovka? Jednoznačne Fenix ​​HL50! Táto čelovka ti ponúka rad unikátnych funkcií.

Na jej napájanie je možné použiť buď 3V lítiovú batériu CR123A alebo po naskrutkovaní nadstavca (súčasť balenia) aj bežnú tužkovú AA batériu. Cez svoje kompaktné rozmery ponúka úctyhodný svetelný tok až 365 lumenov v BURST režime a dosvieti až 77 metrov. Svetelným zdrojom je špičková LED Cree XM-L2 T6 s teplejším odtieňom svetla (neutral white). Výhodou tohto odtieňa svetla je prirodzenejšie a kontrastnejšie podanie farieb v prírode. Celokovová konštrukcia zaisťuje vysokú odolnosť, optimálne chladenie a zároveň je plne vodotesná podľa štandardu IPX-8 do hĺbky 2 metre pod vodou. Praktickosť čelovky zvyšuje možnosť vyňať svetlo z hlavového držiaka a používať ju aj ako malú vreckovú baterku. Čelovka Fenix ​​HL50 je ideálnym spoločníkom pre rôznorodé športové aktivity, výlety do prírody aj do domácnosti a na prácu.


  

Fenix HL 55:

fenix1

Fenix ​​HL55 je extrémne výkonná čelovka, so svetelným tokom až 900 lumenov a dosvit 116 metrov. Na napájanie je možné použiť buď dve lítiové CR123A batérie alebo jeden vysokokapacitný li-ion akumulátor typu 18650. Svetelným zdrojom je špičková LED Cree XM-L2 T6 s teplejším odtieňom svetla (neutral white). Výhodou tohto odtieňa svetla je prirodzenejšíe a kontrastnejšie podanie farieb v prírode. Konštrukcia je plne vodotesná podľa štandardu IPX-8 do hĺbky 2 metre pod vodou. Zaisťuje vysokú odolnosť a optimálne chladenie. K dispozícii je 5 režimov výkonu s výdržou až 150 hodín. Čelovka je napájaná digitálne regulovaným konštantným prúdom pre zaručenie stáleho svetelného výkonu aj pri znižovaní napätia v batériách (pri ich pozvoľnom vybíjaní). Fenix ​​HL55 je vhodná pre bežecké lyžovanie, nočný beh, cyklistiku, rybárčenie, speleológiu a ďalšie aktivity.

Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI / NEMA FL 1-2009.


 

Fenix HL60R:

hlr60

Extrémne výkonná nabíjacia baterka, ktorá dosvieti 116 metrov a ponúka ti svetelný tok až 950 lumenov ťa zaručene očarí.  Súčasťou balenia je aj nabíjací 18650 li-ion akumulátor s kapacitou 2600 mAh, ktorý sa nabíja priamo vo svietidle cez bočný micro USB konektor. Svetelným zdrojom je špičková LED Cree XM-L2 T6 s teplejším odtieňom svetla (neutral white). Výhodou tohto odtieňa svetla je prirodzenejšie a kontrastnejšie podanie farieb v prírode. Celokovová konštrukcia zaisťuje vysokú odolnosť, optimálne chladenie a zároveň je plne vodotesná podľa štandardu IPX-8 až do hĺbky 2 metre pod vodou. K dispozícii je celkom 6 režimov výkonu vrátane červeného svetla s výdržou až 100 hodín. Čelovka je napájaná digitálne regulovaným konštantným prúdom pre zaručenie stáleho svetelného výkonu i pri znižovaní napätia v batériách (pri ich pozvoľnom vybíjaní).
Používať čelovku Fenix HL60R je obzvlášť vhodné aj pri bežeckom lyžovaní, nočnom behu, cyklistike, turistike, rybárčení, či speleológii. Červené svetlo určite ocenia všetci astronómovia.
Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI / NEMA FL 1-2009.