Kvalitné turistické navigácie:

gar11

Kamaráti v dnešnom článku si predstavíme spoľahlivé turistické navigácie, ktoré je vhodné nosiť pri potulkách neznámym terénom. Hodia sa pri pešej turistike, cykloturistike a objavovaní nových miest. Možno sa mnohí z Vás pýtate či sa v dnešnej dobe ešte vôbec oplatí kupovať turistickú navigáciu. Každý už má GPS vo svojom mobile a po stiahnutí napríklad takej aplikácie Locus Map sa mobil premení na skvelú turistickú navigáciu.

Je ešte vôbec potreba turistickú navigáciu? Osobne si myslím, že kvalitné turistické navigácie si nájdu uplatnenie hľavne u ľudí, ktorí sa turistike venujú naplno.

12509689 917920371627131 6483703201159465687 n

 

GPS moduly v mobilných telefónoch stále nie sú tak dokonalé ako kvalitný GPS modul v turistickej navigácii. Spozoroval som to veľakrát v teréne. Husté lesy či rokliny miesta kde v mobile chytíte presný GPS signál dosť ťažko. Kvalitná turistická navigácia s tým nebude mať žiaden problém. 

Ďalšie pozitívum v prospech turistickej navigácie bude aj výdrž batérie a odolnosť voči pádom a nárazom (samozrejme záleží od danného modelu). Ja osobne som mal navigáciu od Garminu model Etrex 20. Tá bola odolná voči vode, prachu, menším pádom a nárazom.

Turistická navigácia bude výborná voľba aj pre ľudí, ktorí sa venujú dosť rozšírenému športu: Geocaching. Je to hra, pri ktorej sa na nejakom peknom mieste schová tajná skrýša a vy ju za pomoci GPS súradníc a navigácie musíte nájsť.

Ponuku turistických navigácii nájdete tu:

 

Pár tipov na kvalitné prístroje:

GARMIN OREGON 650:

 

GARMIN ETREX 20:

 

GARMIN GPSMAP 64ST: