Samsung Galaxy S7 Edge - super fotomobil:

20170505 093345

Kamaráti nelakajte sa, stále ste na stránke venovanej prevažne prírode :-) Dnes by som Vám rád predstavil šikovný mobil, ktorý v poslednej dobe často v prírode využívam. Som človek, ktorý má rád praktické veci a práve tieto posledné nové mobilné telefóny sa mi páčia. Pýtate sa prečo ? Hneď Vám to poviem. Technika postupne pokračuje tak dopredu, že už pomaličky netreba nosiť žiadny foťák, kameru či Gps navigáciu. Všetko nájdete v tejto malej kvalitnej hračke.

Keďže sa mi veľakrát v prírode stalo, že keď som si chcel niečo odfotiť alebo natočiť na video zabudol som si doma foťák či kameru. Zaujímavé je, že mobil som mal pri sebe skoro vždycky. Je to už taký zvyk, že bez mobilu sa človek už ani nepohne z domu.

20170505 093217

Pri surfovaní na nete som si pozeral fotky a videá z telefónu Samsung Galaxy S7 Edge a ostal som milo prekvapený ako sa kvalita fotiek a videí z telefónov posunula smerom dopredu. Preto som sa rozhodol, že si tento telefón zadovážim a budem mať vlastne všetko v jednom. Nebudem už so sebou vláčiť foťák ani kameru a na turistiky ani Gps navigáciu, keďže tento mobil má slušný GPS prímač a s aplikáciou Locus Map sa nemám čoho báť :-) Tak sa aj stalo a jedného pekného dňa som si tento mobil zakúpil. Preto Vám chcem napísať pár mojich skúseností :

 

 

Samsung Galaxy S7 Edge môj pohľad na mobil:

20170505 093138

V nasledujúcich odsekoch si môžete prečítať pár mojích postrehov a názorov na tento telefón. Nebude to žiadna smartfón recenzia na to máte iné stránky, kde sa o telefóne dočítate všetko potrebné. Ja by som Vám len v krátkosti zhrnul čo sa mi na ňom páči a čo nepáči :-)

Kvalitné smartfóny zakúpite tu:

 

Najjednoduchšie to bude zhrnúť do odsekov:

Foťák telefónu:

20170505 092713

Bol to jeden zo základných dôvodov prečo som sa rozhodol pre tento telefón. Fotí naozaj nádherne. Dá sa to porovnať s mojim predošlým fotoaparátom, ktorý ma vyšiel na tri stovky :-) Foťák má 12Mpx a bohato mi to postačuje. Sveteľnosť objektívu má tiež skvelú hodnotu f/1,7. Páči sa mi, že môžete bez problémov rozostriť pozadie. Hodí sa hlavne pri fotení makro a portrétov. Foťák používa optickú stabilizáciu a ostrenie Dual Pixel, ktoré zaostruje na jeden klik na disleji. Je to naozaj rýchle, návykové a perfektné niečo také mi chýbalo aj na mojom foťáku. Máte na výber bohaté možnosti rôznych režimov fotenia. Profesionálov poteší aj plne manuálny režim kde sa dá nastaviť hodnota času, iso či zaostrenie takže super. Foťák ma dostal dávam mu hodnotenie 100bodov zo 100.

 

Video telefónu:

20170505 093257

Rovnako ako foťák aj nahrávanie videa je na špičkovej úrovni. Na čo nosiť video kameru, keď týmto mobilom nahráte fakt kvalitné video v kvalite až 4K. Môžete si zvoliť z viacerých veľkostí nahrávania: VGA, HD, FHD, FHD60 snímok/s, QHD či UHD (4K). Videá z telefónu sú na vysokej úrovni a plne mi na moje snímanie prírody postačujú. Jediné čo tu môže chýbať je zoom. Ten kto chce nahrávať zvieratá sa bez kamery bez zoomu nezaobíde.

 

GPS:

20170505 093010

V telefóne je kvalitný GPS prímač. Po nainštalovaní aplikácie Locus Map sa tento telefón premení na kvalitnú turistickú či cyklistickú navigáciu. Rovnako tak ho využívam ako autonavigáciu s aplikáciou Sygic.

 

Je to výborný smartfóne:

20170505 093416

Výkonovo naozaj bohato vybavený 8 jadrový proceror, 4GB rám, 32Gb pamäť + možnosť rozšírenia o SD kartu, brutálne krásny displej 5,5 Quad HD, Android 7, dobrá batéria 3600mAh a všetky najmodernejšie funkcie :-) Proste je rýchly, má dostatok výkonu napríklad aj na strihanie videí. Tie som začal strihať priamo v mobile. Už nestrihám video na notebooku :D Sila strihám 4k video priamo v telefóne cez super program PowerDirector naparádu. Telefón používam na všetky bežné veci: internet, emaily, pozeranie telky (super apka Slovenske Televízie). Mobil zvládne úplne plynule aj viac spustených aplikácii naraz. Výkonu má naozaj bohato.

 

Odolnosť:

20170505 093438

Telefón je zhotovený z odolného skla Gorilla Glass 4 a kovového rámu. Čo sa mi páči je certifikácia IP68. Neublíži mu prach ani ponorenie do vody. Hĺbka 1,5metra po dobu 30minút. Táto vlastnosť sa mi páči a chcel by som spraviť nejaké podvodné videá rýb. Len zatiaľ som sa k tomu neodhodolal :D predsa len stál ma veľkú časť výplaty :D snáď neskôr :-) Mobil nosím pre istotu v púzdre. Pri páde na betón by som tomu sklu Gorilla Glass až tak neveril. Videl som na youtube pár videí, kde to sklo dosť odnieslo. Výmena by pri tomto zahnutom displeji bola dosť finančne náročná.

Výborná vec na predĺženie výdrže Vašeho telefónu: Power bank.

 

Zahnutý displej:

20170505 092945

Čo k nemu napísať mne osobne sa to páči po vizuálnej stránke je to "cool". Ale účelovo to nejaký extra význam nemá. Je tam síce jeden bočný panel kde sa dajú dať užitočné veci ako kompas, svetlo či meter poprípade si na bočnú stranu viete nastaviť nočné hodiny ale to je asi všetko z výhod. Naopak nevýhoda je, že niekedy hľave keď človek leží na chrbte a drží telefón "hore chrbtom" tak sa mi horšie ovláda. Zahnutý displej je pekný na výzor ale nejaký extra účel nemá. Rovnako tak oprava pri rozbití výjde na zahnutom displeji podstatne drahšie. Ďalšia veľká nevýhoda zahnutého displeja je nalepenie temperovaného skla. To sa vyrába iba také čo sa lepí len po stranách. Kúpil som si dve jedno za 8e druhé za 20e obe som behom 24hodín strhol. Telefón po nalepení zle reaguje. Hlavne, keď píšete smsku tak musíte na písmenká ťukať aj viackrát. Keď máte takýto rýchly mobil, tak vás to začne srať:D Takže určite neodporúčam investovať do takéhoto ochranného skla radšej poriadne púzdro! Kúpil by som si zahnutý diplej zasa? Aj keď má viac nevýhod ako výhod asi by som ho zvolil znova. Proste sa mi to páči :-)

 

 Zhrnutie:

20170505 093606

Tento mobil je pre mňa výborný a som rád, že som sa preň rozhodol. Mám tak 4veci v jednom tele: smartfon,kvalitný foťák, 4K kameru a gps navigáciu. Nemusím tak zbytočne nosiť veľa krámov :D Stačí nosiť jeden a poriadny :-)

 

Jediné na čo si musím dávať bacha je v mojom prípade odolnosť. Škriabance od haluzia, pády a podobné "úrazy", na ktoré by mohol v teréne naraziť. Preto ho nosím v púzdre.

Tento mobil si môžete zakúpiť napríklad tu: