Hliníkové závetrie Fox Outdoor:

Kamaráti dnes by sme si predstavili menšiu vychytávku pre všetkých z Vás, ktorí radi v prírode varia, kuchtia či popíjajú kafíčko či čajík. Určite to dobre poznáte, že hlavne počas silnejšieho vetra je problém rýchlo zovrieť vodu na Váš obľúbený nápoj. Či už máte varič na pevný lieh, tekutý lieh, plyn či drievkač vo vetre varenie trvá minimálne raz tak dlho. Dnešná hliníková vychytávka nám spraví okolo variča závetrie vďaka čomu zvaríte vodu či ohrejete jedlo podstatne rýchlejšie.

Ďalšia výhoda je tá, že spotrebujete menej paliva. Závetrie od Fox outdoor je skladné v zloženom stave cca 24,5cm x 8,5cm x 1cm. Skladá sa z 8 lamiel, ktoré si v pohodičke obtočíte okolo akéhokoľvek variča. V rozloženom stave má dĺžku 64cm a výšku 24,5cm. Hmotnosť cca 210g a balené je v nylonovom vrecku. V ruksaku nezaberá veľa miesta a to je dôležité.

Tieto závetria si značka Fox outdoor zrejme hromadne necháva vyrábať v Číne a to je bohužiaľ vidieť aj na kvalite výrobku. Už od výroby sú na hliníkových lamelách škrábančeky (zrejme ešte z výroby) čo je samozrejme len estetická vada. Funkčnosti výrobku to samozrejme nijako neprekáža. Rovnako tak kvalita nylónového púzdierka je taká "čínska".

Odhliadnuc nad tým, že sa jedná o "čínsku produkciu" je toto závetrie šikovný pomocník, ktorý Vám pri varení pošetrí čas aj palivo. Je skladné, dá sa univerzálne rozložiť okolo akéhokoľvek plynového, liehového či iného tipu variča. A svoju funkciu závetria plní výborne.

.be