Fällkniven F1Z (zytelové púzdro):

 Značka Fällkniven sa radí medzi popredné svetové nožiarske značky. Svoju popularitu si získala prvotriednou kvalitou a precíznosťou svojich výrobkov. Nie nadarmo legendárny model Fällkniven F1 používajú posádky letectva U.S. Marrine a U.S Naval a ďalšie špeciálne armádne jednotky. V dnešnom predstavení sa práve na legendu F1 pozrieme a povieme si jeho základné prednosti.

Už po chvíľke nosenia a zoznamovania som si F1ku veľmi rýchlo obľúbil. Veľkostne je to ideálny nôž, ktorý mi skrátka sadol a bez najmenších problémov s ním zvládnete všetky zálesácke zručnosti. Povedal by som že v prípade núdze je to ideálny "survival" spoločník s ktorým si zvládnete postaviť prístrešok, osekať konáre, rozštiepnuť polienko na oheň, vykresať iskru z firesteelu, atď... Vďaka masívnej 4,5mm hrubej čepeli sa nemusíte báť ani náročnejších úloh.

Základný model F1Z je vyrobený z tvrdej laminovanej ocele VG-10. Táto oceľ je pevná, výborne drží ostrie a už od výroby prichádza profesionálne nabrúsená. Bez problémov dokáže holiť!

Pokiaľ hľadáte absolútnu špičku skúste sa pozrieť po modely F1z3G ktorý je vyrobený z tvrdej laminovanej práškovej ocele 3G. Táto špeciálna práškovaná oceľ toho znesie ešte oveľa viac.

Rukoväť noža je z materiálu Thermorun ktorý má na vrchnej strane jemné zdrsnenie. Je to príjemný materiál na dotyk, nešmýka sa ani keď má človek spotené a mokré ruky. Nôž sa v ruke drží príjemne, je dobre vyvážený a v rukách pôsobí obratne. Človek sa doň nebojí poriadne oprieť.

Samotnému zytelovému púzdierku nemám čo vytknúť. Jedná so o pevný a odolný materiál ktorý je doplnený nylonovým putkom a popruhom na upevnenie noža. Nylón, cvoky všetky použité materiály sú kvalitné a zhotovené tak aby roky spoľahlivo slúžili.

Pokiaľ hľadáte nôž ktorý Vám bude roky poctivo slúžiť určite sa po tomto legendárnom noži pozrite!