Lopúchový šampón na vlasy:

lop

Rastlinka, ktorá sa pomerne hojne vyskytuje pri horských potôčkoch, a riečkach. Veľakrát ju nájdeme popri cestách, ľudia ho väčšinou považujú za "burinu". Lopúch má však množstvo liečivých účinkov. Liečivý je hlavne jeho koreň. Treba ho vykopať, nakrájať na menšie kúsky a usušiť. Obsahuje proteíny, inulín, polysacharidy, silice, glykosid arkciín, horčíny, bielkoviny, živice, kyselina palmitová a stearová, tuky, sulfáty a fosfáty vápnika, draslíka a horčíka.

 Lopúch sa v ľudovom liečiteľstve používa na: 

- kloktanie pri zápaloch ústnej dutiny.

- pri mastnej pleti a akné.

- pri ľadvinových a močových kameňoch.

- má potopudný a močový účinok. 

- reguluje hladinu cukru v krvi a znižuje krvný tlak.

- atď...

 

20180908 214522

Liečivých účinkov a spôsoboch použitia je naoaj veľa. My si dnes povieme o jeho asi najznámejšom využití: lopúchovom šampóne a lopúchovej vode.

20180908 214513

Šampón z lopúcha a lopúchovú vodu, ktorá sa vmasíruje do pokožky hlavy poznali už naši predkovia. Majú výborné účinky v boji proti vypadávaniu vlasov. Ľudia, ktorí majú problém s vypadávaním vlasov, majú vlasy riedke a zničené by mali vyskúšať používať kombináciu lopúchového šampónu a lopúchovej vody.

Zakúpiť lopúchový šampón:

20180909 220615

Pri pravidelnom používaní výrazne zabraňuje vypadávaniu vlasov a posilňuje korienky. Vracia vlasom ich lesk a objem. Dúfame že teraz sa už na lopúch nebudete pozerať ako na "burinu" ale ako na vzácnu a cenenú liečivú rastlinku. Tieto prírodné doplnky na vlasy používa aj moja žena :)

  

20180909 220633

Prírodné produkty z lopúcha zakúpite tu: