August, mesiac lovu Pstruha potočného:

20170714 133618

Kamaráti je síce pravda, že pstruhová sezóna sa nám pomaličky ale isto blíži ku koncu. No na druhej strane mám odskúšané, že august je mesiac veľkých potočákov. V auguste máte najväčšiu šancu chytiť si svojho kapitálneho potočáka. Pstruhy bývajú dosť žravé keďže sa potrebujú vykŕmiť pred neresom, ktorý im začína v októbri. Pravá pstruhová sezóna preto pre mňa začína v auguste, kedy aj opatrné väčšie potočáky pri troške štastia zoberú Vašu nástrahu. 

 

Aké dni sa mi osvedčili?

www

V podstate dá sa chytať aj za pekného ale aj zamračeného počasia. Podarilo sa mi zachytať aj v čistej vode ale lepšie je keď je troška prikalená( po daždi či búrke). Osobne mám dobré skúsenosti s dobrou aktivitou pstruha keď sú sparné dni, pred augustovými búrkami. Výborne som si zachytal aj po búrkach, keď sa voda prikalí a pstruhy vyrážajú na zber potravy. Poprípade keď príde veľká búrka a ide veľký prietok vody. Taktiež mám dobré skúsenosti s chytaním na druhý deň, keď voda opadáva a začína sa odkalovať. Toto leto som takto na druhý deň po poriadnych nočných búrkach pochytal krásne potočáky.

 

Nástraha?

Osobne chytávam na rotačné bliskáče firmy Mepps. Osvedčila sa mi medenná a zlatá farba. Buď s čiernymi, červenými alebo kombinovanými bodkami. Osobne chodím chytávať hľavne na menšie potoky, kde používam veľkosti č.1 a č.2. Osvedčila sa mi hlavne dvojka. Ďalej jedna z najlepších nástrach na tento mesiac je nymfa od Berkley viac v článku: Nymfy.

ssd

 

Na čo si dať pozor?

V auguste už chodí na pstruhový revír pomenej rybárov a potoky bývajú poriadne zarastené. Pri predieraní k potoku si dávajte pozor, aby ste si pstruhy nevyplašili. Je potrebné sa pohybovať potichu a nepozorovane. Chytávam výhradne proti prúdu a pokračujem smerom hore, aby som eliminoval to že ma pstruhy zbadajú a vyplaším ich.

 Osobne mám augustovú rybačku na pstruhových revíroch radšej ako začiatok sezóny kedy skáču hľavne hlúpe vysadené dúhaky a všade je plno rybárov. Pre mňa je august top mesiac na lov pstrúžikov :-) PETROV ZDAR PRIATELIA!