Tipy na zaujímavé knižky:

Ahoj kamaráti v tomto článku nájdete pár zaujímavých tipov na knižky, ktoré sa oplatí vidieť a prečítať. Nájdete tu knižky o prírode, survivale, určovaní jedlých rastlín a hríbov atď... Dobrá kniha fajn padne hlavne pri dlhých zimných večeroch. Môžete ňou potešiť seba alebo Vašeho blízkeho. Prajeme Vám príjemné čítanie pri dlhých zimných večeroch laughing

 

1.) Sas príručka ako prežiť:

John Wiseman slúžil 26 rokov ako vojak z povolania v Special Air Service (SAS). Táto elitná jednotka britskej armády je cvičená na uskutočňovanie obtiažnych operácií vo všetkých častiach sveta, často v izolácii a ďaleko od konvenčných síl. Pri pôsobení v malých skupinách, často na nepriateľskom území sa jej príslušníci musia stať sami sebe lekármi, zubármi, navigátormi a kuchármi. Často im operačná situácia neumožňuje doplnenie zásob a musia prežiť za pomoci prírodných zdrojov. Musia zvládnuť akúkoľvek situáciu - či už je dielom človeka alebo prírody - a vrátiť sa do bezpečia. Musia získať schopnosti, ktoré im umožňujú prežiť všade...


 

2.) Spoznaj stromy podľa listov:

Rozpoznať a určiť druh stromu bude odteraz veľmi jednoduché. Tento sprievodca prírodou zobrazuje listy a ihličie v skutočnej veľkosti. Akýkoľvek nájdený list môžete hneď porovnať s ilustráciami v knihe, vďaka čomu predídete zámene s inými druhmi.

Táto publikácia obsahuje:
– 64 listnatých a ihličnatých stromov v lese, parku a záhrade,
– dôležité znaky zobrazené priamo na fotografii,
– doplnkové fotografie, ilustrácie a veľa užitočného,
– príloha: plody a šišky.


 

3.) Rok na love - Lovecká lukostreľba+DVD:

Poľovanie lukom a šípom patrí k najstarším poľovníckym technikám. Dnešná lovecká lukostreľba spája tradičné poľovnícke metódy s modernou poľovačkou. Metóda lovu lukom je postavená na princípoch trvalej udržateľnosti a ochrany prírody a je ekologickým poľovníctvom, preto naberá dôležitý význam pri udržiavaní rovnováhy v prírodných ekosystémoch, v ktorých v dôsledku urbanizácie zanikli niektoré dôležité ekologické väzby.Po úspechu prvého vydania prichádza trojica autorov z poľovníckej organizácie Slovakbowhunting s druhým, rozšíreným vydaním, ktoré mapuje nové trendy v loveckej lukostreľbe a preniká hlbšie do problematiky tejto najstaršej metódy lovu.


 

 4.) Práca s kožou:

 

Aj keď táto knižka je po Česky myslím že to mnohých z Vás, ktorý ste manuálne zručný zaujme. Ukážky práce s kožou sa môžu hodiť pri výrobe koženných puzdier na nože, opaskov, kapsičiek atď...


 

 5.) Staviame vtáčie búdky:

Ďalšia pekná Česká kniha v ktorej sa môžete nechať inšpirovať výrobou vtáčej búdky a kŕmidla.


 

6.) Jedlé bylinky a plody:

Výber najdôležitejších jedlých byliniek a plodov strednej Európy zahŕňa všetky druhy, ktoré môžete nájsť a zbierať v prírode. Názorné a krásne fotografie a prehľadné informačné texty obsahujú všetky podstatné informácie na to, aby ste rastlinu vedeli nájsť, bezpečne rozpoznať a využiť. Praktický formát a pevná obálka umožňujú vziať si knihu so sebou do prírody.


 

7.) Huby - Objavte a určte najdôležitejšie druhy:

V odbornom výbere najdôležitejších druhov húb strednej Európy nájdete tie, ktoré môžete objaviť a určiť v prírode. Prekrásne fotografie a pútavé informačné texty umožňujú jedinečný pohľad do prírody. Praktický formát a pevná obálka umožňujú vziať si knihu so sebou do prírody.


 

8.) Ako prežiť v prírode:

Pobyt a pohyb v prírode je stále obľúbenejší a čím extrémnejší zážitok, tým sa stáva väčsou výzvou aj väčším dobrodružstvom. Vôbec nezáleží na tom, či ste začiatočník alebo profesionál, táto kniha vám odpovie na vaše otázky. Niektorí čitatelia dostanú rozhodujúci impulz, iným možno zachráni táto kniha v kritickej situácii život, ostatní jednoducho ocenia dobrého radcu.


 

9.) Záhrada pre vtáčiky:

S touto knihou dokážete vytvoriť vo svojej záhrade raj pre vtáky. Nájdete v nej inšpiráciu a nápady, ktoré vám pomôžu vybrať správne rastliny a vytvoriť v záhrade atraktívne zákutia s kvetmi, kríkmi a divými rastlinami. Naučíte sa vlastnoručne vyrobiť vtáčie búdky či kŕmidlá, ktoré sa postarajú o živý ruch vo vašej záhrade, a dozviete sa, ako vtáčiky správne kŕmiť, chrániť pred domácimi zvieratami, ale aj pozorovať.


 

10.) Hmyz a iné bezstavovce:

Jedinečná kniha, ktorá vám pomôže do detailu preskúmať svet hmyzu a ďalších drobných, bezstavovcov, ktoré sa síce biologicky nezaraďujú do hmyzej ríše (napr. pavúky, slimáky), ale zdieľajú s hmyzom jeho prirodzené prostredie. Všetky tie fascinujúce malé živočíchy sú v tejto knižke ako na dlani, prijmite teda pozvanie na objavovanie ich životov a svetov! Viete, ako s istotou spoznáte hmyz medzi inými tvormi? Aký je rozdiel medzi stonôžkou a mnohonôžkou? Prečo si muchy trú nohy? Ako pripraviť vhodné terárium na chov slimákov? Čo všetko sa deje vo včeľom úli? Odpovede na všetky tieto otázky nájdete na stránkach tejto knihy. Vďaka fascinujúcim informáciám a úchvatným realistickým kresbám sa vám všetky tieto „potvorky" prestanú hnusiť, a naopak ich začnete obdivovať!


 

11.) Kniha o nožoch a sekerách:

Ďalšia Česká kniha venovaná nožom a sekerám. Dozviete sa v nej všetko o používaných materiáloch, výrobe a zachádzaní z nožom.


 

12.) Rozhľadne:

Kniha Rozhľadne 1. diel obsahuje 62 lokalít s rozhľadňami v rámci celého Slovenska.


 

13.) Extrémy našej planéty:

Objavte z Bearom Gryllsom tie najväčšie extrémy našej planéty. Pozriete sa na najväčšie, najhlbšie, najstrašidelnejšie a ďalšie zaujímavé miesta sveta.


 

14.) Spoznávame zvieratá v lese:

Niečo pre najmenších :-) Na stránkach tejto krásnej obrázkovej encyklopédie nájdeš veľa informácií o zvieratách, ktoré žijú v lese. Dozvieš sa podrobnosti o ich spôsobe života, o potrave, starostlivosti o mláďatá, ale aj prekvapivé a menej známe fakty a zaujímavosti. Ak si chceš overiť, čo všetko si pamätáš, vyplň kvíz na konci knihy a zisti, či si ozajstný znalec ríše zvierat.


 

15.) Najkrajšie národné parky sveta:

Kniha s pôsobivými zábermi popredných fotografov prírody vzdáva poctu neuveriteľným prírodným krásam na Zemi, ktoré vďaka národným parkom ochraňujeme na všetkých siedmich svetadieloch. Publikácia ponúka vzrušujúce putovanie po vyše 50 najkrajších národných parkoch sveta vrátane takých skvostov, ako je Yellowstonský a Yosemitský národný park, Veľká koralová bariéra alebo islandské, či havajské sopky.