Ako si vybaviť survival batoh (Čo je naozaj potrebné):

K napísaniu tohoto článku ma inšpirovali dva podobné emaily, ktoré som v poslednej dobe dostal.  Dostal som jednoduchú otázku ako je treba vybaviť letný a zimný batoh prežitia, nazvyme ho Survival batoh :)

Teraz si možno v duchu poviete čo by ste si do takého batoha nabalili? Určite svoj najlepší nôž, značkové kresadlo, zapaľovač, lekárničku + základné lieky, termofóliu, pončo atď... atď... Batoh máme hneď plný ale ako zistiť či ste vybrali správne ma nič ste nezabudli?

Určite každá z vecí, ktorú ste si teraz v duchu nahádzali do Vašeho Survival batoha Vám môže v prírode pomôcť. No nezabúdajte na najdôležitejšiu vec a tou je to čo ste si nabalili do svojej hlavy počas svojho života. Áno, myslím či ste dostatočne zbalený vedomostne, pretože práve to je to najdôležitejšie z celej Vašej prípravy.

Aj z minimálnym vybavením sa dá v prírode prežiť bez vážnejších problémov. Jediné čo potrebujete sú znalosti z oblasti Bushcraftu a Survivalu. Dôkazom sú naši predkovia, ktorý nepoznali moderné vymoženosti. Nepoznali zapaľovač, nepremokavé oblečenie či rôzne lieky.

No vďaka svojim znalostiam prírody si potrebné nástroje dokázali vyrobiť, dokázali si rozložiť oheň len za pomoci trenia dreva, dokázali tlmiť bolesť či liečiť vďaka poznaniu liečivých rastlín.

Začnite aj vy študovať prírodu, poznávať liečivé rastliny, učiť sa ako si zaobstarať pitnú vodu či nájsť si niečo pod zub. Skúšajte rôzne starodávne techniky rozloženia ohňa, orientujte sa podľa prírodných zákonitostí či si skúste postaviť núdzový prístrešok. Môže to byť dobrá príprava na nejaký dlhší survival pobyt.

Keď si toto všetko poriadne naštudujete a vyskúšate potom prídete na to sami, čo naozaj budete potrebovať a čo si naozaj zbaliť do pripravovaného Survival batoha veľa šťastia.