Survival - Prežitie:

Čo je to Survival?

Prežitie - prežitie (vojny, katastrofy, náhla samota v pustatine, lese, džungli atď...). Skrátka je to prežitie, v extrémne náročných podmienkach. V našom prípade sa bavme o prežití v divočine. Aby sme dokázali v divočine prežiť musíme poznať základné prírodné znalosti.

Musíme vedieť ako si rozložiť oheň. Oheň budeme potrebovať či už na prípravu jedla, prevarenie vody ale hlavne na udržanie telesnej teploty. Na podchladenie už v divočine zomrelo veľa ľudí a preto je rozloženie ohňa jedna z hlavných vecí ktoré musíme ovládať. Takisto aj postavenie núdzového prístrešku na prenocovanie. Potrebujeme prenocovať v suchu a teple. Spánok je dôležitý, naše telo sa zregeneruje a načerpáme nové sily.

Ďalej si musíme vedieť v prírode zaobstarať potravu a vodu. Preto je super, keď poznáme aspoň základné jedlé rastliny. A základné spôsoby získania živočíšnej potravy. Či už rôzne jedlé larvy zo stromov alebo zhotovenie jednoduchých pascí na väčšie cicavce či vtáky.

Ďalšia dôležitá vec je získanie pitnej vody a jej následná úprava. Najjednoduchší spôsob získania pitnej vody je získať ju zo studničky či potoka, takáto voda sa odporúča prevariť aby sa zničili možné baktérie. Je veľa spôsobov získania vody od rôznych spôsobov kondenzácie, zbieranie vody z rastlín, topenie snehu, destilácie ale o tom si viac popíšeme v ďalšom článku o vode.

Mali by sme ovládať aj základné ošetrenie. Keďže v prírode na nás čaká veľa rôznych nástrach, mali by sme vedieť ako si zastaviť drobnejšie krvácanie. Čo robiť keď sme podchladení či naopak dehydratovaní.

Pokiaľ budeme ovládať aspoň takéto základy a zabezpečíme si oheň, jedlo, vodu, telesnú teplotu a psychiku (tá je tiež veľmi dôležitá, udržať si dobrú psychiku, nespanikáriť, nehysteričiť, vedieť si s chladnou hlavou sadnúť a popremýšľať nad situáciou je veľmi dôležité) máme veľkú šancu prežiť v divočine a dostať sa späť do civilizácie.

Názorná ukážka ako si v prírode rozložiť oheň len za pomoci noža alebo mačety a nejakej šnúry napríklad od topánky. Ak by Vás táto technika zaujala viac o nej sa dočítate: TU.

 

Survival modernej doby:

Survival tejto modernej a uponáhľanej doby? Dá sa obrazne povedať že každý jeden človek v dnešnej dobe zažíva "survival". Na to aby prežil a vedel sa postarať o svoju rodinu musí chodiť do zamestnania, splácať hypotéku na dom či byt, platiť účty, skrátka musí sa vedieť poriadne obracať :-) Aj to je určitý druh "survivalu" :D

Náš "survival" v ktorom sa v bežnom živote pohybujeme je podnikanie v oblasti údržby pozemkov v Trenčianskom kraji. Preto Vám ponúkame svoje služby: kosenie trávy, frézovanie pňovvyrub stromov a údržbu pozemkov viac na stránke: Kosenie Trenčín.