Top hubárske úlovky roku 2020:

Vážení priatelia a kamaráti hubári po roku tu máme opäť záverečné hodnotenie hubárskej sezóny 2020. Táto sezóna bola pre mňa osobne dosť sklamaním. Ale poďme pekne po poriadku. V januári sa mi dvakrát podarilo natrafiť na krásne trsy Hlivy ustricovej, z ktorej bol výborný perkelt. Február mi priniesol peknú Plamienku zimnú, ktorú som toho roku zbieral prvýkrát. Tak ako každý rok tešil som sa hlavne na marec a začiatok Smrhovej sezóny.  Zima 2019/2020 bola veľmi slabučká a bez snehu. Preto som bol zvedavý čo to spraví so štartom smrčkovej sezóny. Prvé kúsky som našiel 14.3.2020 našiel som ich však len za hrsť a čakal som kedy sa to rozbehne.  O týždeň som opäť skontroloval svoje miesta a našiel som len pár čiastočne vysušených. Nebol sneh, chýbala vlaha a to sa podpísalo na tohtoročnej smrhovej sezóne. To bol v podstate koniec a ďalší zber sa už nekonal.

Top hubárske úlovky roku 2019:

Rok nám ubehol ako voda a máme tu opäť záverečné bilancovanie tohoročnej hubárskej sezóny. Tá bola na úlovky opäť bohatá a hodnotím ju ako vydarenú sezónu. Smrhová sezóna sa nám rozbehla už okolo 23. marca a smrčkovcom sa tento rok darilo. Podarilo sa nám nájsť naozaj krásne kúsky. Po smrčkovcoch prišli májovečky. Tento rok som im moc nedal ale aspoň raz sa mi pekne zadarilo. V júni sa začala hlavná dubáková sezóna. Leto hodnotím ako priemerné, našli sme pekné úlovky a húb bolo dosť. Čo sa dalo sme nasušili na zimu a pomaličky čakali na jesennú sezónu.

Top hubárske úlovky roku 2018:

Kamaráti dnes si povieme menší prehľad hubárskeho roku 2018. Začiatok sezóny patril opäť smrčkovcom. Tento rok som ich začal zbierať začiatkom apríla. Smrhová sezóna u nás trvala len krátko, nakoľko bolo málo vlahy. Podarilo sa mi nájsť pekné kúsky a niečo sme aj nasušili.  Koncom apríla sa mi podarilo nazbierať prvé májovky. Bohužiaľ ani májovkám tento rok u nás moc neprial. Keďže bolo málo vlahy nazbieral som len na praženicu.

Top hubárske úlovky roku 2017:

20171005 175603

Kamaráti hubársky rok sa nám pomaličky blíži ku koncu. Sezóna samozrejme ešte nekončí, keďže aj v zime sa dajú zbierať jedlé huby ako Hliva ustricová, Uchovec bazový či Plamienka zimná. No myslím, že tá pravá hlavná hubárska sezóna už je za nami. V tomto článku by som Vám chcel ukázať Top 10 mojich najkrajších hubárskych úlovkov za tento rok. Zároveň si tohoročnú sezónu troška zhrnieme. Poďme hneď aj nato krátke zhrnutie: