Diviak lesný:

Tento všežravec žije hlavne v lese, obľubuje húštiny a rád si vyhľadáva rôzne bahniská. Má dobre vyvinutý sluch a čuch. Vďaka jeho svalnatému rypáku môže ryť zeminu, aj na lúkach. Taktiež ľahšie láme podrasty. Aktívny je za súmraku, šera a v noci. Počas dňa odpočíva v húštine, mladine alebo v jamách, ktoré si sám vyhrabal.

Rak riečny:

20170417 155322

V dnešnom článku si troška predstavíme krásneho vodného živočícha Raka riečneho. Tento živočích je v dnešnej dobe vzácny a chránený. Vďaka tomu, že ľudia žnečisťujú ich prirodzené prostredie rieky, potoky a jazerá sa populácia rakov oproti minulosti výrazne znížila. Ďalší veľký nepriateľ Raka riečneho je nepôvodný druh Rak Americký, ktorý roznáša chorobu tzv. Račí mor. Tento mor vyhubil v európskych krajinách značnú populáciu Raka riečneho.

Srnčia ruja:

Na prelome júla a augusta to v prírode ožíva. V týchto teplých letných dňoch sa v našich lesoch začína srnčia ruja. Vyskúšajte prvý augustový týždeň vybehnúť do prírody a pozorovať srnčiu zver. Je to neskutočný zážitok.

Jelenie, danielie a srnčie zhody:

llldkdkjf88755d

Ahoj kamaráti, blíži sa nám obdobie kedy jelene začínajú zhadzovať svoje majestátne parožie a tak mi napadlo napísať k tomu pár riadkov, snáď to niektorých z Vás zaujme. Na začiatok si povieme kedy zhadzujú parožie jelene a neskôr sa budeme venovať aj srncom.

Salamandra škvrnitá:

Určite ste už pri prechádzkach lesom natrafili na tohoto krásneho a zaujímavého živočícha. Osobne salamandry stretávam najčastejšie, keď chodievam na huby a sú poriadne upršané, mokré a vlhké dni. Vtedy akoby sa najradšej špacírovali po celom lese.