Danielia ruja:

Priatelia v dnešnom videu Vás pozývam na krásne prírodné divadlo, ktoré sa v našich lesoch odohráva v októbri. Po utíchnutí kráľov našich lesov a skončení jelenej ruje preberajú štafetu daniele.

Začiatok danielej ruje je cca začiatkom októbra a okolo 15-20. októbra danielia ruja vrcholí. Samozrejme toto obdobie sa každý rok môže troška posúvať ale približne v tomto dátume sa na danielju ruju môžete vybrať.

Počas ruje zažijete neopakovateľné chvíle, chŕkanie, krochtanie a ručanie danielov ktorý si na svojich rujoviskách robia typické hrabaniská. Pri týchto hrabaniskách potom zvolávajú svoje danielky, odháňajú sokov a pri troche šťastia môžete uvidieť aj tvrdé danielie súboje!

Ďalší úspešný lov s fotopascou:

Priatelia máme za sebou ďalší úspešný lov s fotopascou, ktorý sa tentokrát odohrával koncom leta pri jednom lesnom bahnisku. Bahnisko je umiestnené v listnatom lese kúsok od menšieho potôčika. Tak ako sme aj predpokladali hlavný návštevníci bahniska boli hlavne diviaky, ktorý chodievali hlavne v podvečerných a nočných hodinách. Bolo tu veselo :-)

Jelenia ruja 2021 video z prvého pozorovania:

Máme tu september, dni sa pomaličky schladzujú a v našej prírode nastáva čas jesene. Krásne ročné obdobie, ktoré má svoje čaro. Ranné jesenné hmly, stromy pomaličky začínajú meniť farbu listov a z lesov počuť prvé mohutné ručanie kráľov našich lesov. Jeleňom začína obdobie "lásky" ale aj urputných bojov a majestátneho predvádzania.

Poľovníci ale aj fotografi a všetci milovníci prírody si prídu na svoje. Jelene na túto dobu strácajú svoju plachosť a ostražitosť. Jelenia ruja je najlepší čas na tiché nerušené pozorovanie. Stačí si nájsť na pár hodín čas, vhodný úkryt pri rujovisku a garantujem Vám že o krásny zážitok budete mať postarané.

Video recenzia monokuláru Vortex Solo 8x25:

Kamaráti dnes sa pozrieme na šikovný monokulár značky Vortex, ktorý môžete mať vďaka jeho kompaktnej veľkosti vždy po ruke. Bez problémov sa zmestí aj do vačku nohavíc či bundy. V prípade potreby rýchlo vytiahnete a môžete pozorovať zver či iný objekt. Priblíženie 8x jasný a čistý obraz. Môžeme sa pozrieť na pár základných parametrov a následne viac informácii vo video recenzi. 

Zväčšenie: 8x
Priemer objektívu: 25 mm
Pupilárna vzdialenosť: 15 mm
Výstupná pupila: 3,13 mm
Lineárne zorné pole: 378 stôp / 1000 yardov (115,2 m / 914,4 m)
Reálny uhol zorného poľa: 7,2°
Minimálna ostriaca vzdialenosť: 5 m
Dĺžka: 11,18 cm
Šírka: 5,59 cm
Hmotnosť: 158,8 g

Máj bol tento rok naozaj štedrý- Krásny úlovok Májoviek:

Priatelia zhruba pred dvoma týždňami som bol pozrieť na moje obľúbené májovkové fleky. Pamätáte? Hodil som to aj na videjko ak ste nevideli nájdete ho o kúsok nižšie . Vtedy som našiel len pár maličkých, takže som si povedal že sa na to miesto vrátim opäť troška neskôr. Prešli zhruba 2 týždne medzitým nám aj riadne spŕchlo a ja sa opäť vraciam na miesto činu! Po príchode na miesto som sa veľmi potešil. Už na prvom májovisku namňa čakaly krásne, urastené kúsky Čírovnice májovej.