Prírode ožíva - jar je tu, lesný čaj s jarných byliniek:

Kamaráti v dnešnom videjku si ukážeme ako krásne sa nám prebudili prvosienky, ktoré už v lese vo veľkom zakvitli a lákajú prvých čmeliakov ale aj zberačov jarných liečivých byliniek. Medzi jarné bylinky ktoré si môžete aktuálne nazbierať patrí Prvosienka jarná a vyššia, Plúcnik lekársky a Podbeľ liečivý. Mne sa podarilo aj pár pekných prvosienok natočiť na video a nafotiť takže Vám tu hodím aj jarné fotografie.

Kupilka kuksa - pomoc s výberom veľkosti!

Priatelia keďže mi chodilo stále viac a viac dotazov na Fínske kuksy kupilka, rozhodol som sa pre Vás natočiť video, kde Vám ukážem základné veľkostné porovnanie. Budete mať prehľad o tom, ktorá kupilka by mohla byť pre Vás tá pravá! No a pokiaľ ešte kupilku nepoznáte, môžeme si povedať o čo ide a s čoho je vyrobená!

Pazúrik a obsidián:

Vzácne kamene ktoré mali veľký význam v histórii ľudstva! Pazúrik či obsidian kamene s ktorých si praveký lovci dokázali vyrobiť prvé rezacie, sekacie či iné lovecké a pracovné nástroje. Dajú sa štiepať a ich hrany sú ostré ako britvy. Ideálne na výrobu pravekých nožov, hrotov, šípok a výborne poslúžia aj na vykresanie iskry za pomoci ocielky!

Smrčkovce České - pomaličky začíname:

Priatelia po týždni sa znova vyberám na obľúbené Smrhové miestečka, tentokrát už aj s košíkom a malou nádejou, že úlovok by mohol byť troška bohatší ako pred týždňom. Týždeň dozadu ma tu zastihla snehová chumelica a počas hľadania pokryla les malá snehová nádielka. Od vtedy nám prešiel týždeň, ktorý mal vcelku "jarnejšie" teploty, takže po príchode na miesto nachádzam prvé pekné Smrčkovce!

Ako to celé dopadlo? Dozviete sa vo videjku nižšie... Príjemné pozeranie!

Začiatok Smrhovej sezóny 2021 - Zasnežený lov!

Dnes sa chystám na zahájenie smrhovej sezóny 2021 a to ešte neviem aké bláznivé počasie ma čaká! Poďme pekne po poriadku, po príchode na moje obľúbené Smrčkovcové miestečko začína jemne poletovať sneh. V noci bolo -4C takže neočakávam žiadne veľké úlovky. Prehľadávam prvé miestečká kde sa v týchto dňoch predošlé roky objavovali prvé Smrčkovce české. Po chvíľke je to tam!!! Rastú nachádzam prvé maličké Smrčkovce aj keď poriadne zamrznuté!