Sitá na sušenie húb:

Kamaráti dnes by som Vám dal menší tip na výrobu sít na sušenie húb a byliniek. Pustime sa hneď na to. Na začiatok Vám poviem čo budeme potrebovať. Drevenné rámiky rozmer nechám na Vás ja som zvolil väčšie dĺžky 1,6m x 1m. Ďalej budeme potrebovať sieťku (stavbársku, sieťku na hmyz) je na Vás akú použijete. Ja osobne som použil sklolaminátovú stavbársku sieťku, ktorá sa používa pri zateplovaní. Či je ale zdravotne v poriadku to Vám povedať neviem nakoľko na styk s potravinami vyrobená nebola! Takže ak ju použijete bude to na Vašu vlastnú zodpovednosť! Ďalej budeme potrebovať: sponkovačku + sponky, uholníčky, vruty do dreva alebo klinčeky, lepidlo(mamut), lak na drevo(najlepšie s atestom pre styk s potravinami), reťaz na zavesenie a háčiky.

Rúčka na firesteel z jelenieho parožia:

Kamaráti v dnešnom článku Vám ukážeme jednoduchú výrobu rúčky pre Váš firesteel z jelenieho parožia. Na začiatok si budete musieť zohnať nejaké magnéziové tyčinky. A nebojte sa výrobu rúčky z jelenieho parožia zvládnu aj menej šikovný majstri :-) 

Magneziovú tyčinku zakúpite aj v našom eshope: Magneziová tyčinka

Výroba improvizovaných snežníc:

V dnešnom článku si v krátkosti ukážeme jednoduchú výrobu snežníc podľa ČSLA. Túto improvizovanú výrobu snežníc som našiel v jednom starom dokumente a vcelku sa mi zapáčila. Na zostrojenie jednoduchých snežníc budeme potrebovať smrekové konáre aj s ihličím. Najlepšie je použiť spodné konáre z mohutných smrekov (strom tak nepoškodíte resp. nepoškodíte ho v takej miere ako keby ste orezali mladý stromček). Pokiaľ si to budete chcieť len vyskúšať nikdy neničte mladé stromčeky!!! 

Rúčka z borovicového dreva:

20180311 163927

Kamaráti dnes by som Vám chcel ukázať jednoduchú výrobu rúčky pre Váš firesteel (kresadlo). Budeme ju vyrábať z borovicového, živicového dreva. Takáto rúčka bude pekná vzhľadovo a zároveň účelová. V prípade nedostatku podpaľu si z nej môžete chrbtom noža naškriabať a rozložiť oheň.

Krabička z nábojnice:

20180301 170322

Kamaráti dnes by som Vám chcel dať menší tip na výrobu krabičky na zápalky. Takúto krabičku si jednoducho vytvoríte z vystrelenej nábojnice. Stačí poprosiť poľovníka či zbehnúť na strelnicu. Určite Vám pár starých vystrelených, neškodných nábojníc s radosťou venujú.