Rúčka na firesteel z jelenieho parožia:

Kamaráti v dnešnom článku Vám ukážeme jednoduchú výrobu rúčky pre Váš firesteel z jelenieho parožia. Na začiatok si budete musieť zohnať nejaké magnéziové tyčinky. Odporúčam sa pozrieť na ebay prípadne rôzne čínske eshopy. Nájdete ich tam za fajn ceny. Výrobu rúčky z jelenieho parožia zvládnu aj menej šikovný majstri :-) 

Výroba improvizovaných snežníc:

V dnešnom článku si v krátkosti ukážeme jednoduchú výrobu snežníc podľa ČSLA. Túto improvizovanú výrobu snežníc som našiel v jednom starom dokumente a vcelku sa mi zapáčila. Na zostrojenie jednoduchých snežníc budeme potrebovať smrekové konáre aj s ihličím. Najlepšie je použiť spodné konáre z mohutných smrekov (strom tak nepoškodíte resp. nepoškodíte ho v takej miere ako keby ste orezali mladý stromček). Pokiaľ si to budete chcieť len vyskúšať nikdy neničte mladé stromčeky!!! 

Rúčka z borovicového dreva:

20180311 163927

Kamaráti dnes by som Vám chcel ukázať jednoduchú výrobu rúčky pre Váš firesteel (kresadlo). Budeme ju vyrábať z borovicového, živicového dreva. Takáto rúčka bude pekná vzhľadovo a zároveň účelová. V prípade nedostatku podpaľu si z nej môžete chrbtom noža naškriabať a rozložiť oheň.

Krabička z nábojnice:

20180301 170322

Kamaráti dnes by som Vám chcel dať menší tip na výrobu krabičky na zápalky. Takúto krabičku si jednoducho vytvoríte z vystrelenej nábojnice. Stačí poprosiť poľovníka či zbehnúť na strelnicu. Určite Vám pár starých vystrelených, neškodných nábojníc s radosťou venujú.

Jednoduchá výroba pílky v prírode:

Pri pobyte v prírode určite každý z nás ocení pílku a to najmä pri dlhšom pobyte, keď je potreba na chladnejšiu noc pripraviť dostatok palivového dreva s vynaložením minima energie. Napriek tomu, tento super nástroj mnoho z nás necháva doma. Dôvod je jednoduchý, pílka je dosť neskladná a do batoha ju asi nikto z nás nedá. Skutoční zálesáci si však svoju pílku (tzv. rámovku) zhotovia v lese len za pomoci noža a pílového listu. Dôležité je nájsť miesto s dostatkom materiálu na výrobu pílky. Ideálne drevo je Lieska obyčajná, ktorá u nás rastie všade naokolo. Vyhliadneme si živý a dostatočne hrubý kus. Pozeráme sa hlavne po takom, z ktorého môžeme zhotoviť obe ramená našej rámovky.