Rúčka na firesteel z jelenieho parožia:

Kamaráti v dnešnom článku Vám ukážeme jednoduchú výrobu rúčky pre Váš firesteel z jelenieho parožia. Na začiatok si budete musieť zohnať nejaké magnéziové tyčinky. Odporúčam sa pozrieť na ebay prípadne rôzne čínske eshopy. Nájdete ich tam za fajn ceny. Výrobu rúčky z jelenieho parožia zvládnu aj menej šikovný majstri :-) 

Magneziové tyčinky máme zakúpené môžeme sa pustiť do samotnej výroby. Jelení paroh si narežeme na požadovanú dĺžku elektrickou pilou. Pokiaľ nemáte tak ako ja môžete použiť obyčajný plátok na železo. Ide to s ním výborne a vcelku rýchlo. Po narezaní si obrúsime hrany parožia na kotúčovej či pásovej brúske. Hrany musia byť príjemné na dotyk. Nezabudneme ani na zadnú stranu rukoväte.

Podľa priemeru Vašich magneziových tyčiniek si vyvŕtame otvor. Moje tyčinky majú priemer 8mm, takže použijem vrták HSS 8mm. Po vyvŕtaní dierku dobre vyfúkam a do vnútra kvapnem dvojzložkové epoxidové lepidlo. Následne vložíme magneziovú tyčinku a počkáme cca 24 hod nech nám lep poriadne zaschne. 

Máme hotovo jednoduché čo poviete? :-) Kresadlá môžete zakúpiť tu: