Topinambur - Slnečnica hľuznatá:

20181010 164746

Pri prechádzke popri rieke často narážam na menšie ľány tejto zaujímavej jedlej rastlinky. Čo som si tak všimol u nás sa s ňou najčastejšie stretávam popri riekach a potokoch. Jedná sa o nepôvodnú dovezenú rastlinu, ktorá pochádza so Severnej Ameriky. Je to pomerne invazívny druh, takže pri jej výsadbe treba dávať pozor na to aby sa rýchlo nerozšírila do okolia. Často ju ľudia pestujú aj ako okrasnú rastlinku pre jej krásne žlté kvety.

Žihľavové smoothie:

DSC02122

Kamaráti dnes si dáme menší tip na jarné prečistenie organizmu pomocou žihľavy. Teraz na jar je všade plno mladučkej žihľavy, ktorá je veľmi zdravá. Dá sa využiť na viacero spôsobov. Môžete si z nej spraviť čaj, výbornú praženicu či žihľavový smoothie kokteil.

Smažené Smrčkovce na masti:

DSC02093f

Kamaráti dnes len taký rýchli recept na skvelú chuťovku, ktorá sa dá jednoducho pripraviť aj priamo v prírode. Človek si na nej skvelo pochutí, teda aspoň ten kto má rád smažené huby. Takáto pochúťka sa dá pripraviť zo smrhov alebo aj dubákových hlavičiek, ktoré treba narezať na tenučké 2mm plátky.

Vyskúšajte Pop-corn na ohni:

2017 0128 141040 001

Kamaráti mám pre Vás jeden výborný tip na pochúťku pri táboráku. Čo tak spraviť si klasický Pop-corn v prírode na ohni?

Nie je to nič ťažké. Budete k tomu potrebovať pukancovú kukuricu (dá sa kúpiť v obchode, na trhu alebo dopestovať), ďalej ešus s pokrievkou, olej a soľ na dohutenie.

Kukurica pečená v pahrebe:

DSC01129

Keďže tu už nájdete aj zopár chutných a rýchlych receptov, ktoré si môžete jednoducho pripraviť v prírode. Myslím, že by som Vám mohol dať ďalší tip na rýchlu chuťovku.