Zálesácke placky:

Určite už ste dostali nápad niečo si v lese upiecť. Čo tak vyskúšať jednoduché zálesácke placky? Ako na ne?

Ja som si vyskúšal placky na sladko. Z domu som si zobral múku, cukor, škoricový cukor a vodu. Po ceste lesom som si nazbieral lesné maliny ale dali by sa použiť akékoľvek lesné plody napr. lesné jahody či drienky.

Po príchode na moje táborisko som si založil oheň a do stredu vložil plochý kameň, ktorý som nechal rozpáliť. Kameň bude fungovať ako jednoduchá piecka. Z múky, cukru, škoricového cukru a vody som si v ešuse vymiešal cesto. Treba ho poriadne vymiešať, tak aby sa nelepilo. Potom som do neho pridal lesné maliny a znova trocha premiešal.

To už sa mi kameň rozpálil a ja som si z cesta spravil malé placočky, ktoré som pomaličky piekol z jednej aj druhej strany. Trvalo to cca 15minút, pričom ich treba upiecť do zlatova. Spravil som si ku nim skvelý lesný čaj z ihličia a užíval si chvíľku kľudu.

Placky boli vcelku chutné, no na dobrý domáci koláč to nemá. Hlavné je, že sa dajú pripraviť rýchlo, nepotrebujete veľa surovín a všetky suroviny sú trvanlivé t.z. po celodennom pobyte v prírode sa nemusíte báť že sa vám niečo v batohu začne kaziť.

Toto jednoduché cesto sa dá pripraviť aj na slano. Poprípade ak by ste ho ešte chceli vylepšiť môžete tam pridať vajíčka a kypriaci prášok.

Tu je videjko z pečenia. Pečenie začína v čase 14:10