Obranné Spreje:

Dnes si napíšeme niečo o obranných sprejoch tzv. Kaseroch. Kaser je účinná sebaobranná pomôcka, ktorá slúži na zastavenie hroziaceho útoku či už od človeka alebo zvieraťa (najčastejšie je ho možné použiť proti útočiacemu psovi). Väčšinou má tvar malého spreja, v ktorom je účinná obranná látka.  Pri kúpe kasera je treba dať si bacha na to, akú obrannú látku obsahuje. Niektoré obranné látky sú menej či vôbec účinné na opitých, zdrogovaných ľudí  či ľudí s väčším prahom bolesti.

Primitívne zbrane:

UPOZORNENIE! Loviť zver na našom území môžete iba ak máte príslušné poľovnícke a rybárske povolenie, inak sa dopúšťate trestného činu pytliactva. Tu popísané informácie ohľadom konzumácie a lovu zvierat slúžia iba pre prípady krajnej núdze !!!

Všetok obsah týchto stránok je určený iba na informatívne a študijné účely !

Tak sme sa poučili a teraz môžeme prejsť k samotnému článku. V tomto článku si popíšeme pár základných zbraní, ktoré používali naši predkovia na lov zvierat a ktoré by sa v prípade, že sa človek dostane do krízovej situácie dali zostrojiť a použiť. V prípade, že sa ocitnete v krízovej situácii t. j. že sa naozaj stratíte niekde v divočine a budete nútený si obstarať sami potravu Vám môžu tieto jednoduché zbrane pomôcť zaobstarať obživu a prežiť.

Plynové pištole:

Plynovky sú zbrane určené na sebaobranu proti ľuďom a zvieratám (napr. psom), na štartovaciu streľbu či odpaľovanie svetlíc a pyrotechnických šrapnelov. Čo to vlastne plynová zbraň je? Je to zbraň, ktorá je na nerozoznanie od ostrej zbrane. Plynovky sa vyrábajú v rôznych replikách ostrých zbraní. Má zásobník, do ktorého sa vkladajú náboje podobne ako do ostrej zbrane. Náboje majú zvukový a svetelný efekt rovnako ako u ostrej zbrane. Jediný rozdiel je v tom, že plynová zbraň má v hlavni navarenú prepážku. Táto prepážka slúži na to, aby sme do nej nemohli vložiť ostrí náboj. Prepážka bráni vyleteniu projektilu. V prepážke sú len drobné diery kadiaľ pri výstrele prechádza obranný plyn.

Vzduchovky - Vzduchové zbrane:

Vzduchovka je strelná zbraň využívajúca stlačený vzduch, najčastejšie v podobe pušky alebo pištole. Používa sa na rekreačné a cvičné streľby alebo k lovu drobnej zveri. Ako strelivo sa najčastejšie používa tvarovaný olovený projektil - diabolka alebo brok o kalibre 4,5 alebo 5,5 mm, v niektorých prípadoch aj ráže 6,35 mm.

Výroba Survival praku:

V úvode Vás chcem upozorniť že prak nie je žiadna hračka a preto buďte pri streľbe veľmi opatrný!!! Prak používajú ako pomôcku na prežitie (núdzové získanie potravy) aj vojenské špecialne jednotky.

S takto vyrobeným prakom sa v prípade núdze dajú uloviť králiky, veverice, bažanty, kačice a menšie hlodavce... Dá sa použiť aj na hubenie menších hlodavcov(potkan, myš).