Solisko pre zver:

Dnes si ukážeme ako sa nám podarilo vyrobiť jednoduché solisko pre lesnú zver. Už dlhšie som to mal na pláne a konečne som si našiel troška voľného času. Do batohu som nabalil motorovú pílu, poriadny kus kamennej soli a chuť spraviť niečo užitočné pre lesnú zver.

Vianočný roznos pre zver:

20171224 113153

Kamaráti máme tu Štedrý deň. V našich domovoch sa už všetko pripravuje na dnešný slávnostný večer. Zdobí sa stromček, pripravuje chutné jedlo, však to poznáte. Ja som si v tento deň osvojil jednu peknú tradíciu, ktorú vykonávali už naši predkovia.

Hubárska výzva:

P1030630q

Priatelia kamaráti ako si tak chodím lesom všimol som si, že čoraz viac sú naše lesy znečistené. Bohužiaľ aj od nás samotných hubárov. Na miestach, kde rastú huby často nachádzam plechovky od piva, pet fľaše, krabičky od cigariet, obaly z cukríkov a podobný bordel po hubároch, ktorí si do lesa prídu po huby, vypiť nejaké to pivko no obal si po sebe už odniesť nevedia...

Je mi čudné, že ľudia si do lesa prídu po dary prírody a nie je im sprosté po sebe nechať odpad. Neviem či sa chcú takto tomu lesu "odvďačiť" treba sa nad tým troška zamyslieť...

Prikrmovanie vtáctva v zime:

V zimných mesiacoch si našu pomoc zaslúžia vtáčiky ktoré nám celú jar a celé leto spríjemňovali pobyt v prírode svojim štebotaním :) Vtáctvu môžeme pomôcť prežiť náročné zimné obdobie, kedy sa v prírode nachádza menej dostupnej potravy.  Prikrmovať začíname najmä počas dní s mrazmi, poľadovicou či vysokou snehovou pokrývkou. Vtedy sa vtáčikom hľadá potrava veľmi ťažko a radi privítajú našu pomoc.