Upršaná nedeľa na Májovkách:

Celý víkend nám krásne prší. Nakoľko bolo hrozné sucho mám z toho radosť a vyrážam do lesa. Keď je takto chladno a upršane väčšinou v lese nestretnem ani človiečika a to sa mi páči. Les v daždi má svoje čaro. Svieži čerstvý vzduch a na vôkol už všetko krásne zelené. Som zvedavý čo nájdem na mojich Májovkových miestach. Dnes sa vyberiem skontrolovať horské májovkové fleky a ak bude čas zbehnem pozrieť aj na lúky.

Rozlúčka s tohoročnou sezónou 2018:

Kamaráti máme 21.11.2018 a v práci som si dnes zobral dovolenku. Hneď ráno vyrážam smer les zrejme už toho roku poslednýkrát prejsť naše obľúbené dubákové miesta. Do hôr prichádzam niečo po 7:00 ráno. Dobré znamenie je, že v noci popršalo takže dubáčiky by mohli aspoň čiastočne vytŕčať zo všade prítomného lístia. Po príchode do lesa nachádzam na spodku hory prvé tri krásne hríby sosnové. Sú naozaj nádherné a veľmi som sa im potešil.

Začína bohatá hubárska jeseň:

20180911 172502

Kamaráti po vcelku dosť biednej a suchej letnej hubárskej sezóne, konečne prichádza tá jesenná. Posledné týždne sa Slovenskom prehnalo viacero búrok, prudkých lejakov a dažďov. To nám naznačovalo, že začiatok jesennej sezóny by mohol byť bohatý. Tak sa aj stalo, huby nám krásne vybehli a lesy nimi doslova opäť ožili. Začali rásť dubáky, bedle, kozáky, masliaky, muchotrávky červenkasté atď...

Hubárske leto 2018:

20180804 071343

Kamaráti pred dvomi týždňami miestami lokálne trocha viac spŕchlo. Dostali sme tip, že na jednej neďalekej lokalite po týchto prudkých lejakoch vybehli dubáky. Počkali sme teda na sobotné volno a hneď ráno sme vyrazili smer les. Po príchode do lesa nachádzame krásne ale bohužiaľ už staré dubáčiky.

Koniec mája prekvapil:

20180528 161532

Padlo pol štvrtej s kolegom máme konečne po práci a dostali sme fajn nápad. Vybehnúť do lesa, pozrieť ako to vyzerá na naších hubárskych miestach. Do lesa prichádzame pár minút po štvrtej hodine. Niektorí by si povedali, že takto neskoro ísť na huby sa neoplatí, ale mne už sa viac krát potvrdilo, že aj za hodinku sa dá nabrať krásny košík. Hlavne musia rásť.