Letná sezóna 2021:

Kamaráti dlhšie som nenapísal žiadny článok nakoľko som mal málo času a veľa povinností a veľa starostí hlavne s rozbehom našeho Zálesáckeho eshopu atď... atď... Ale dnes by som to rád napravil a zhrnul pre Vás tohoročnú letnú hubársku sezónu, ktorá bola veľmi "zvláštna". Prečo píšem že bola zvláštna?

Na začiatku sezóny sme sa všetci tešili keďže v máji dosť pršalo a vyzeralo že vlahy na prvé dubáky bude dostatok! Prišiel jún a každý netrpezlivo čakal kedy to začne, kvoli ochladeniu sa ale začiatok sezóny posunul až na koniec júna kedy sme našli prvé tohoročné dubáčiky!

Letná hubárska sezóna 2020:

Na začiatok tohoročnej hubárskej sezóny sme si počkali troška dlhšie. Začiatkom roka marec, apríl nás trápilo dlhotrvajúce sucho, ktoré v období máj, jún vystriedalo chladné a daždivé počasie. Prší nám skoro celý máj a jún. Letné dubáčiky síce majú dostatok vlahy ale počas mája im chýbalo teplo, takže máj bol biedny. Začal sa jún a dážď neprestával. Jediné čo sa zlepšilo zdvihli sa denné a nočné teploty. A práve toto huby potrebovali.

Prvé tohoročné dubáky 2019 a hneď top úlovok:

Kamaráti máme tu jún a v našich horách to konečne začína ožívať krásnymi dubáčikmi. Dnes po práci som sa vybral na moje obľúbené miesta s nádejou, že by som mohol nájsť pekný úlovok. Počasie na huby je priam ideálne. Po dlhých dažďoch prišli poriadne letné horúčavy. Cez deň 30°C a noci sú tiež teplé. V lese je vlahy stále dostatok a tak je to ideálny čas na rast hríbov. Prichádzam do hory niečo okolo 16hod. V prvej hore nachádzam jeden starší a tri menšie dubáky.

Upršaná nedeľa na Májovkách:

Celý víkend nám krásne prší. Nakoľko bolo hrozné sucho mám z toho radosť a vyrážam do lesa. Keď je takto chladno a upršane väčšinou v lese nestretnem ani človiečika a to sa mi páči. Les v daždi má svoje čaro. Svieži čerstvý vzduch a na vôkol už všetko krásne zelené. Som zvedavý čo nájdem na mojich Májovkových miestach. Dnes sa vyberiem skontrolovať horské májovkové fleky a ak bude čas zbehnem pozrieť aj na lúky.

Rozlúčka s tohoročnou sezónou 2018:

Kamaráti máme 21.11.2018 a v práci som si dnes zobral dovolenku. Hneď ráno vyrážam smer les zrejme už toho roku poslednýkrát prejsť naše obľúbené dubákové miesta. Do hôr prichádzam niečo po 7:00 ráno. Dobré znamenie je, že v noci popršalo takže dubáčiky by mohli aspoň čiastočne vytŕčať zo všade prítomného lístia. Po príchode do lesa nachádzam na spodku hory prvé tri krásne hríby sosnové. Sú naozaj nádherné a veľmi som sa im potešil.