Prvé tohoročné dubáky 2019 a hneď top úlovok:

Kamaráti máme tu jún a v našich horách to konečne začína ožívať krásnymi dubáčikmi. Dnes po práci som sa vybral na moje obľúbené miesta s nádejou, že by som mohol nájsť pekný úlovok. Počasie na huby je priam ideálne. Po dlhých dažďoch prišli poriadne letné horúčavy. Cez deň 30°C a noci sú tiež teplé. V lese je vlahy stále dostatok a tak je to ideálny čas na rast hríbov. Prichádzam do hory niečo okolo 16hod. V prvej hore nachádzam jeden starší a tri menšie dubáky.

Upršaná nedeľa na Májovkách:

Celý víkend nám krásne prší. Nakoľko bolo hrozné sucho mám z toho radosť a vyrážam do lesa. Keď je takto chladno a upršane väčšinou v lese nestretnem ani človiečika a to sa mi páči. Les v daždi má svoje čaro. Svieži čerstvý vzduch a na vôkol už všetko krásne zelené. Som zvedavý čo nájdem na mojich Májovkových miestach. Dnes sa vyberiem skontrolovať horské májovkové fleky a ak bude čas zbehnem pozrieť aj na lúky.

Rozlúčka s tohoročnou sezónou 2018:

Kamaráti máme 21.11.2018 a v práci som si dnes zobral dovolenku. Hneď ráno vyrážam smer les zrejme už toho roku poslednýkrát prejsť naše obľúbené dubákové miesta. Do hôr prichádzam niečo po 7:00 ráno. Dobré znamenie je, že v noci popršalo takže dubáčiky by mohli aspoň čiastočne vytŕčať zo všade prítomného lístia. Po príchode do lesa nachádzam na spodku hory prvé tri krásne hríby sosnové. Sú naozaj nádherné a veľmi som sa im potešil.

Začína bohatá hubárska jeseň:

20180911 172502

Kamaráti po vcelku dosť biednej a suchej letnej hubárskej sezóne, konečne prichádza tá jesenná. Posledné týždne sa Slovenskom prehnalo viacero búrok, prudkých lejakov a dažďov. To nám naznačovalo, že začiatok jesennej sezóny by mohol byť bohatý. Tak sa aj stalo, huby nám krásne vybehli a lesy nimi doslova opäť ožili. Začali rásť dubáky, bedle, kozáky, masliaky, muchotrávky červenkasté atď...

Hubárske leto 2018:

20180804 071343

Kamaráti pred dvomi týždňami miestami lokálne trocha viac spŕchlo. Dostali sme tip, že na jednej neďalekej lokalite po týchto prudkých lejakoch vybehli dubáky. Počkali sme teda na sobotné volno a hneď ráno sme vyrazili smer les. Po príchode do lesa nachádzame krásne ale bohužiaľ už staré dubáčiky.