Prvé tohoročné dubáky 2019 a hneď top úlovok:

Kamaráti máme tu jún a v našich horách to konečne začína ožívať krásnymi dubáčikmi. Dnes po práci som sa vybral na moje obľúbené miesta s nádejou, že by som mohol nájsť pekný úlovok. Počasie na huby je priam ideálne. Po dlhých dažďoch prišli poriadne letné horúčavy. Cez deň 30°C a noci sú tiež teplé. V lese je vlahy stále dostatok a tak je to ideálny čas na rast hríbov. Prichádzam do hory niečo okolo 16hod. V prvej hore nachádzam jeden starší a tri menšie dubáky.

Prechádzam do ďalšej hory a však v tomto teple je presun do kopca náročný. Po ceste sa aspoň osviežim lesnými jahodami. Slniečko im prospieva a sú krásne dozreté. V druhej hore popod mladými smrečkami je to samý mladý dubáčik. To je paráda ako sa to tlačí. Zberám väčšie a po chvílke narazím aj na prvé väčšie kúsky.

Pokiaľ hľadáte spoľahlivý hubársky nôž, pozrite sa po vreckových nožoch Opinel.

Tento bol naozaj krásny asi bude zaradený do mojich Top úlovkov za rok 2019. Drobné dubáčiky nechávam dorásť pre ďalších hubárov. Onedlho mám už skoro plný košík.

Začínam plniť aj tašku a čas hrá proti mne. Po 18hod sa už v lese ťažšie hľadá. Svetla ubúda a už ich tak dobre nevidno. Zberám ešte posledné kúsky a na dnešok to bude musieť stačiť. Krajší začiatok sezóny som si ani nevedel predstaviť čo poviete?