Mora Garberg Black Carbon:

20180430 103958

Kamaráti Mora nám opäť pripravila zaujímavú novinku v podobe "upgradu" svojho survivalového modelu Garberg. Tešiť sa môžu všetci, ktorí majú radi uhlíkovkú oceľ. Garberg dostal kvalitnú uhlíkovku a ako bonus čiernu povrchovú úpravu DLC (diamond-like carbon). Musím uznať, že čierna farba mu neskutočne pristane. Vďaka tejto povrchovej úprave nôž získava podstatne lepšiu odolnosť voči korózii.

Bestech Warwolf:

20180301 165241

Kamaráti dnes si predstavíme zaujímavý nôž čínskej značky Bestech. Určite sa pôvodu nelakajte. Na tejto značke si ukážeme, že aj čínska produkcia vie byť veľmi kvalitná a precízne spracovaná. Nože značky Bestech sa radia k popredným svetovým značkám. Vďaka chalanom z eshopu kniland.sk ich máme možnosť spoznať aj u nás na Slovensku.

Ontario RAT 2:

20180210 103518

Kamaráti dnes tu mám pre Vás jednu "lahôdku" od firmy Ontario. Už dlhšie som sa obzeral po nejakom menšom noži s moderným dizajnom. Skrátka po noži, ktorý môže mať človek stále pri sebe a nebude mu zavadzať. Nôž, s ktorým si v práci ošúpete pomaranč, nakrájate jabĺčko skrátka máte ho vždy po ruke. Nôž, na ktorý sa dá spoľahnúť v teréne. Aj napriek tomu, že je menší je pevný, ostrý a spoľahlivý. RAT 2 spĺňa všetky tieto vlastnosti a je ideálny partner do mesta aj do prírody.

Victorinox Hunter Pro:

20171210 122108

Kamaráti dnes tu mám pre Vás ďalšiu veľmi zaujímavú recenziu na nôž z produkcie švajčiarskej firmy Victorinox. Tento model sa od ostatných klasických Švajčiarakov dosť odlišuje či už svojim vzhľadom, veľkosťou ale aj funkčným vybavením. Nie je to klasický nabitý Švajčiarak s množstvom funkcii ako: pinzeta, špáradlo, pilka, šrobovák, otvarák a ďalšie... Na tieto doplnky zabudnite model Hunter Pro Vám ponúkne len jednu jedinú funkciu a to je kvalitná masívna čepeľ, ktorú si ihneď obľúbite.

Condor Swamp Romper:

20170908 140617

Kamaráti dnes Vám predstavím nôž, ktorý sa musí páčiť každému chlapovi. Jedná sa o pomerne masívny zálesácky nôž v tradičnom spojení: kvalitná oceľ, drevenné črienky a koženné púzdro. Predstavím Vám nôž Stredoamerického výrobcu Condor. Tieto nože sa vyrábajú v štáte Salvádor. Okrem kvalitných nožov firma Condor produkuje aj kvalitné mačety a sekery.