Vrecková multifunkčná brúska Sharpal 6-In-1 Knife Sharpener & Survival Tool:

Lesu zdar priatelia v dnešnom článku by som Vám dal tip na šikovnú brúsku, ktorá v sebe ukrýva zaujímavé funkcie! Jedná sa o maličký multifunkčný nástroj, ktorý bez problémov zmestíte do vačku nohavíc, pripnete si ho na ruksak či schováte do vesty. Firma Sharpal vyrobila šikovný "survival tool" ktorý môžete mať vždy po ruke. Pri pobyte v teréne si bez problémov dokážete dobrúsiť akýkoľvek nôž. Brúska je určená na klasické hladké čepele ale aj zúbkované čepele či poľovnícke vyvrhováky. Rybárov taktiež potešíme, pretože obsahuje drážku na dobrúsenie rybárskych háčikov!

Fällkniven F1Z (zytelové púzdro):

 Značka Fällkniven sa radí medzi popredné svetové nožiarske značky. Svoju popularitu si získala prvotriednou kvalitou a precíznosťou svojich výrobkov. Nie nadarmo legendárny model Fällkniven F1 používajú posádky letectva U.S. Marrine a U.S Naval a ďalšie špeciálne armádne jednotky. V dnešnom predstavení sa práve na legendu F1 pozrieme a povieme si jeho základné prednosti.

Fiskars K40 - plávajúci nôž!

Ako som sa motal jedným záhradníctvom narazil som tam na pomerne lacný nôž (cena sa pohybuje od 9-12€) značky Fiskars K40. Hovorím si za tú cenu ho vyskúšam a uvidíme aký pracant to bude. Zobral som ho do lesa a po chvíľke rezania som zistil, že sa jedná o šikovného parťáka pre menej náročných užívateľov. Nôž výborne sadne do ruky, je ľahký a čepeľ je pomerne slušne nabrúsená. Poteší aj záštita, ktorá chráni ruku "menej šikovných" pred skĺznutím na čepeľ.

Mora Classic 125 - pamätný nôž k 125 výročiu:

Kamaráti tento nôž mám už dlhšie a s obľubou ho nosievam do prírody. Je maličký, šikovný veľmi ostrý a jeho design sa nesie v tradičnom "bushcraftovom" štýle. Firma Mora ho vydala k 125-temu výročiu založenia značky. Na čepeli má preto k bežnému logu Mora pridané aj číslo 125. Čo sa mi na tomto noži najviac páči je jeho veľkosť. Je tak akurát do ruky, dobre zvládne menšie práce a nezľakne sa ani vyrezávania do dreva.

Eka Nordic W12 Camowood - Made in Sweden:

 

Máme tu ďalšieho švédskeho výrobcu nožov firmu EKA, ktorá započala svoju výrobu už v roku 1882. Vyrábajú nože určené poľovníkom, lovcom, rybárom na expedície do prírody ale aj taktické armádne nože. Švédske nože som si veľmi obľúbil, preto som sa na testovanie a recenziu tohto noža veľmi tešil. Zaujal ma svojou masívnou fulltangovou konštrukciou, kvalitnou švédskou oceľou a šikovne zladeným kidexovým púzdrom s kresadlom a brúskou.