Eka Nordic W12 Camowood - Made in Sweden:

 

Máme tu ďalšieho švédskeho výrobcu nožov firmu EKA, ktorá započala svoju výrobu už v roku 1882. Vyrábajú nože určené poľovníkom, lovcom, rybárom na expedície do prírody ale aj taktické armádne nože. Švédske nože som si veľmi obľúbil, preto som sa na testovanie a recenziu tohto noža veľmi tešil. Zaujal ma svojou masívnou fulltangovou konštrukciou, kvalitnou švédskou oceľou a šikovne zladeným kidexovým púzdrom s kresadlom a brúskou. 

Muela Rhino 10SV.M - Sandvik 14C28N:

Priatelia dnes si predstavíme krásny španielsky nôž značky Muela. Muela je stará španielska značka, ktorá sa venuje hlavne výrobe loveckých nožov určených do prírody. Ich drahšie modely, medzi ktoré sa radí aj Rhino vyrábajú španielsky majstri priamo v ich firme vo Španielsku. Pozor si dajte na lacnejšie modely, ktoré si nechávajú hromadne vyrábať v Číne. Ich kvalita je dosť biedna a myslím, že zbytočne kazí renomé tejto značky.

Victorinox  - Pioneer Alox (Limitované edície):

Kamaráti v dnešnom článku si povieme niečo o mojich obľúbených nožoch švajčiarskej značky Victorinox. Prečo som začal zbierať model Pioneer a čo sú to limitované edície? Začnime teda pekne po poriadku. 

Ako ste si už určite všimli Victorinox posledné roky vyrába limitované edície svojich aloxovaných nožov. Jedná sa o tri modely : Classic (58mm), Cadet (84mm), Pioneer (93mm). Limitované edície začali vznikať v roku 2015 kedy Victorinox vypustil do sveta prvé verzie v prevedení s modrými črienkami. Limitované edície sú vydávané každý rok v inej farebnej verzii. Na črienkach je vždy vypálený aktuálny rok edície.

Mora Companion Desert camo:

Pokiaľ hľadáte ľahký a pevný nôž s kvalitnou nerezovou čepeľou za prijateľnú cenu skúste sa pozrieť po modely Companion. Tieto nože sú známe svojou odolnosťou, skvelou rezivosťou a kvalitnou čepeľou. Zrejme aj vďaka týmto vlastnostiam model Companion používa aj švédska armáda. Zároveň sa jedná o jeden z najpredávanejších modelov značky Morakniv.

Victorinox Hunter Pro Alox Red 0.9415.20:

Máme tu novinku pre rok 2019 od švajčiarskej firmy Victorinox. Jedná sa o "tuning" obľúbeného loveckého modelu Hunter Pro. Môžem povedať, že nový dizajn a nové eloxované hliníkové črienky tomuto nožu naozaj pristanú. Nôž vyzerá na pohľad veľmi luxusne a moderne. V tomto článku Vám ho troška predstavím a ukážem aj na video.