Mora Companion Desert camo:

Pokiaľ hľadáte ľahký a pevný nôž s kvalitnou nerezovou čepeľou za prijateľnú cenu skúste sa pozrieť po modely Companion. Tieto nože sú známe svojou odolnosťou, skvelou rezivosťou a kvalitnou čepeľou. Zrejme aj vďaka týmto vlastnostiam model Companion používa aj švédska armáda. Zároveň sa jedná o jeden z najpredávanejších modelov značky Morakniv.

Victorinox Hunter Pro Alox Red 0.9415.20:

Máme tu novinku pre rok 2019 od švajčiarskej firmy Victorinox. Jedná sa o "tuning" obľúbeného loveckého modelu Hunter Pro. Môžem povedať, že nový dizajn a nové eloxované hliníkové črienky tomuto nožu naozaj pristanú. Nôž vyzerá na pohľad veľmi luxusne a moderne. V tomto článku Vám ho troška predstavím a ukážem aj na video. 

Morakniv Pro S:

Dnes si v krátkosti predstavíme ďalší zaujímavý nôž od Švédskej firmy MoraJedná sa o novinku z roku 2018. Je to šikovný pracovný nôž a myslím si, že svoje uplatnenie si nájde aj pri výletoch v prírode či kľudne aj v kuchyni. Jedná sa o nôž, ktorý má kvalitnú Švédsku nerezovú čepeľ Sandvik, vďaka ktorej získal vynikajúce rezné vlastnosti. Nôž sa dá zakúpiť za cenu okolo 10€, takže za pomerne málo peňazí dostanete veľa muziky v podobe kvalitnej oceľe a jedovatého ostria.

Mora Garberg Black Carbon:

20180430 103958

Kamaráti Mora nám opäť pripravila zaujímavú novinku v podobe "upgradu" svojho survivalového modelu Garberg. Tešiť sa môžu všetci, ktorí majú radi uhlíkovkú oceľ. Garberg dostal kvalitnú uhlíkovku a ako bonus čiernu povrchovú úpravu DLC (diamond-like carbon). Musím uznať, že čierna farba mu neskutočne pristane. Vďaka tejto povrchovej úprave nôž získava podstatne lepšiu odolnosť voči korózii.

Bestech Warwolf:

20180301 165241

Kamaráti dnes si predstavíme zaujímavý nôž čínskej značky Bestech. Určite sa pôvodu nelakajte. Na tejto značke si ukážeme, že aj čínska produkcia vie byť veľmi kvalitná a precízne spracovaná. Nože značky Bestech sa radia k popredným svetovým značkám. Vďaka chalanom z eshopu kniland.sk ich máme možnosť spoznať aj u nás na Slovensku.