Hubársky nôž OPINEL s kefkou:

Obľúbená Francúzska značka vreckových nožov Opinel ponúka jednu špecialitku pre hubárov. Jedná sa o hubársky nôž, ktorý má z druhej strany rukoväte štetinky z diviačej srsti. Tieto štetinky skvele slúžia na dočistenie húb.

Nôž má zároveň špecialne tvarovanú nerezovú čepeľ pre lepšie spracovanie a čistenie húb. Huby sa s ním okrajujú rýchlo a predsízne. Je to najlepší hubársky nôž aký sa mi zatiaľ dostal pod ruku a to už som ich za tie roky nejakú desiatku určite vyskúšal!

Hubársky nôž Opinel zakúpite tu : Opinel hubársky s kefkou.

Morakniv 510 - tip na lacný a spoľahlivý nôž pre začiatočníka:

Priatelia pokiaľ ešte len začínate chodiť do prírody a rozmýšľate nad nejakým spoľahlivým nožom za rozumný "ľudový" peniaz odporúčam Vám pozrieť sa po More 510. Jedná sa o menší nôž s pevnou čepeľou, ktorý je vyrobený z kvalitnej Švédskej uhlíkovej ocele! Za cenu 12€ dostanete naozaj výborne rezivú Moru, ktorá sa dobre drží, má výbornú rezivosť a zvládnete s ňou spraviť všetky základné zálesácke zručnosti.

Vrecková multifunkčná brúska Sharpal 6-In-1 Knife Sharpener & Survival Tool:

Lesu zdar priatelia v dnešnom článku by som Vám dal tip na šikovnú brúsku, ktorá v sebe ukrýva zaujímavé funkcie! Jedná sa o maličký multifunkčný nástroj, ktorý bez problémov zmestíte do vačku nohavíc, pripnete si ho na ruksak či schováte do vesty. Firma Sharpal vyrobila šikovný "survival tool" ktorý môžete mať vždy po ruke. Pri pobyte v teréne si bez problémov dokážete dobrúsiť akýkoľvek nôž. Brúska je určená na klasické hladké čepele ale aj zúbkované čepele či poľovnícke vyvrhováky. Rybárov taktiež potešíme, pretože obsahuje drážku na dobrúsenie rybárskych háčikov!

Fällkniven F1Z (zytelové púzdro):

 Značka Fällkniven sa radí medzi popredné svetové nožiarske značky. Svoju popularitu si získala prvotriednou kvalitou a precíznosťou svojich výrobkov. Nie nadarmo legendárny model Fällkniven F1 používajú posádky letectva U.S. Marrine a U.S Naval a ďalšie špeciálne armádne jednotky. V dnešnom predstavení sa práve na legendu F1 pozrieme a povieme si jeho základné prednosti.

Fiskars K40 - plávajúci nôž!

Ako som sa motal jedným záhradníctvom narazil som tam na pomerne lacný nôž (cena sa pohybuje od 9-12€) značky Fiskars K40. Hovorím si za tú cenu ho vyskúšam a uvidíme aký pracant to bude. Zobral som ho do lesa a po chvíľke rezania som zistil, že sa jedná o šikovného parťáka pre menej náročných užívateľov. Nôž výborne sadne do ruky, je ľahký a čepeľ je pomerne slušne nabrúsená. Poteší aj záštita, ktorá chráni ruku "menej šikovných" pred skĺznutím na čepeľ.