Victorinox  - Pioneer Alox (Limitované edície):

Kamaráti v dnešnom článku si povieme niečo o mojich obľúbených nožoch švajčiarskej značky Victorinox. Prečo som začal zbierať model Pioneer a čo sú to limitované edície? Začnime teda pekne po poriadku. 

Ako ste si už určite všimli Victorinox posledné roky vyrába limitované edície svojich aloxovaných nožov. Jedná sa o tri modely : Classic (58mm), Cadet (84mm), Pioneer (93mm). Limitované edície začali vznikať v roku 2015 kedy Victorinox vypustil do sveta prvé verzie v prevedení s modrými črienkami. Limitované edície sú vydávané každý rok v inej farebnej verzii. Na črienkach je vždy vypálený aktuálny rok edície.

Mora Companion Desert camo:

Pokiaľ hľadáte ľahký a pevný nôž s kvalitnou nerezovou čepeľou za prijateľnú cenu skúste sa pozrieť po modely Companion. Tieto nože sú známe svojou odolnosťou, skvelou rezivosťou a kvalitnou čepeľou. Zrejme aj vďaka týmto vlastnostiam model Companion používa aj švédska armáda. Zároveň sa jedná o jeden z najpredávanejších modelov značky Morakniv.

Victorinox Hunter Pro Alox Red 0.9415.20:

Máme tu novinku pre rok 2019 od švajčiarskej firmy Victorinox. Jedná sa o "tuning" obľúbeného loveckého modelu Hunter Pro. Môžem povedať, že nový dizajn a nové eloxované hliníkové črienky tomuto nožu naozaj pristanú. Nôž vyzerá na pohľad veľmi luxusne a moderne. V tomto článku Vám ho troška predstavím a ukážem aj na video. 

Morakniv Pro S:

Dnes si v krátkosti predstavíme ďalší zaujímavý nôž od Švédskej firmy MoraJedná sa o novinku z roku 2018. Je to šikovný pracovný nôž a myslím si, že svoje uplatnenie si nájde aj pri výletoch v prírode či kľudne aj v kuchyni. Jedná sa o nôž, ktorý má kvalitnú Švédsku nerezovú čepeľ Sandvik, vďaka ktorej získal vynikajúce rezné vlastnosti. Nôž sa dá zakúpiť za cenu okolo 10€, takže za pomerne málo peňazí dostanete veľa muziky v podobe kvalitnej oceľe a jedovatého ostria.

Mora Garberg Black Carbon:

20180430 103958

Kamaráti Mora nám opäť pripravila zaujímavú novinku v podobe "upgradu" svojho survivalového modelu Garberg. Tešiť sa môžu všetci, ktorí majú radi uhlíkovkú oceľ. Garberg dostal kvalitnú uhlíkovku a ako bonus čiernu povrchovú úpravu DLC (diamond-like carbon). Musím uznať, že čierna farba mu neskutočne pristane. Vďaka tejto povrchovej úprave nôž získava podstatne lepšiu odolnosť voči korózii.