Brúska na nože Fällkniven CC4 a DC4:

 

Každý  z nás si sem tam potrebuje prebrúsiť svoj nožíček a doladiť jeho ostrie. V dnešnom videjku Vám predstavím kvalitné vreckové Švédske brúsky Fällkniven CC4 a staršiu verziu DC4. Povieme si ktorá brúska je ideálna na zničenejšie ostrie a ktorá je ideálna na jemné doladenie ostria.

Ukážeme si ako sa na týchto brúskach brúsi a povieme si ich hlavné výhody. Prajem príjemné pozeranie.

Morakniv žhavé novinky 2023 z kolekcie: Ash Wood Outdoor Collection

Priatelia rok 2023 odštartovala firma Morakniv s krásnymi novinkami v podobe novej série ručne robených nožov. Táto séria sa volá Ash Wood Outdoor Collection a myslím že poteší všetkých milovníkov tejto obľúbenej zálesáckej značky! Nože sú fulltangovej konštrukcie, ručne robené z tradične kvalitnej Švédskej ocele. Na rukoväť je použité kvalitné jaseňové drevo. Predstavené sú 3 modely pre bushcraft a 1 outdoorový kuchársky nôž.

Hubársky nôž OPINEL s kefkou:

Obľúbená Francúzska značka vreckových nožov Opinel ponúka jednu špecialitku pre hubárov. Jedná sa o hubársky nôž, ktorý má z druhej strany rukoväte štetinky z diviačej srsti. Tieto štetinky skvele slúžia na dočistenie húb.

Nôž má zároveň špecialne tvarovanú nerezovú čepeľ pre lepšie spracovanie a čistenie húb. Huby sa s ním okrajujú rýchlo a predsízne. Je to najlepší hubársky nôž aký sa mi zatiaľ dostal pod ruku a to už som ich za tie roky nejakú desiatku určite vyskúšal!

Hubársky nôž Opinel zakúpite tu : Opinel hubársky s kefkou.

Vrecková multifunkčná brúska Sharpal 6-In-1 Knife Sharpener & Survival Tool:

Lesu zdar priatelia v dnešnom článku by som Vám dal tip na šikovnú brúsku, ktorá v sebe ukrýva zaujímavé funkcie! Jedná sa o maličký multifunkčný nástroj, ktorý bez problémov zmestíte do vačku nohavíc, pripnete si ho na ruksak či schováte do vesty. Firma Sharpal vyrobila šikovný "survival tool" ktorý môžete mať vždy po ruke. Pri pobyte v teréne si bez problémov dokážete dobrúsiť akýkoľvek nôž. Brúska je určená na klasické hladké čepele ale aj zúbkované čepele či poľovnícke vyvrhováky. Rybárov taktiež potešíme, pretože obsahuje drážku na dobrúsenie rybárskych háčikov!

Fällkniven F1Z (zytelové púzdro):

 Značka Fällkniven sa radí medzi popredné svetové nožiarske značky. Svoju popularitu si získala prvotriednou kvalitou a precíznosťou svojich výrobkov. Nie nadarmo legendárny model Fällkniven F1 používajú posádky letectva U.S. Marrine a U.S Naval a ďalšie špeciálne armádne jednotky. V dnešnom predstavení sa práve na legendu F1 pozrieme a povieme si jeho základné prednosti.