Morakniv Pro S:

Dnes si v krátkosti predstavíme ďalší zaujímavý nôž od Švédskej firmy MoraJedná sa o novinku z roku 2018. Je to šikovný pracovný nôž a myslím si, že svoje uplatnenie si nájde aj pri výletoch v prírode či kľudne aj v kuchyni. Jedná sa o nôž, ktorý má kvalitnú Švédsku nerezovú čepeľ Sandvik, vďaka ktorej získal vynikajúce rezné vlastnosti. Nôž sa dá zakúpiť za cenu okolo 10€, takže za pomerne málo peňazí dostanete veľa muziky v podobe kvalitnej oceľe a jedovatého ostria.

 

Pár základných údajov:

Celková dĺžka: 20,6 cm
Dĺžka čepele: 9,1 cm
Dĺžka rukoväte: 11,5 cm
Druh ocele: Nerezová oceľ
Hmotnosť: 115 g
Hrúbka čepele: 2 mm
Materiál čepele: Sandvik 12C27
Materiál rukoväte: Guma/Plast
Puzdro: Plastové
Tvrdosť čepele: 57-58 HRC

 

Na čepeľ noža je použitá kvalitná švédska Sandviková oceľ 12C27, ktorá má tvrdosť 57-58HRC. Ostrie je naozaj jedovaté a v pohode sa s týmto nožom dá aj holiť. Je ideálny na prácu s potravinami, spracovanie mäsa ale aj na prácu s drevom v prírode. Odrezanie paličky na oheň či jednoduché vyrezávanie nebudú pre tento nôž predstavovať žiadny problém. Použitá nerezová oceľ má výborné protikorózne vlastnosti.

Rukoväť noža je plastová a potiahnutá ľahkou pogumovanou úpravou. Nôž do ruky sadne výborne a nešmýka sa ani keď máte mokré ruky. Na rúčke je aj záštita, ktorá chráni Vašu ruku pred nežiaducim porezaním. S nožom sa pracuje naozaj obratne.

Púzdierko je plastové ako sa hovorí v jednoduchosti je krása. Na spodnej strane máme dierku, ktorá slúži pre odtok vody a nečistôt. Púzdro má plastový klip, vďaka ktorému si nôž pohodlne upnete za nohavice či opasok. Nôž v púzdre drží dobre takže sa nemusíte báť, že by Vám pri prechode terénom niekde vypadol. Viac na videu nižšie test začína od času: 6:59

Tento nôž môžete zakúpiť tu: Morakniv Pro S