Posledný jesenný bushcraft:

Kamaráti máme tu koniec novembra a príroda sa začína pripravovať na zimný spánok. Lístie zo stromov pomaličky všetko opadlo a nad ránom prichádzajú prvé mrazíky. My sme sa s manželkou vybrali na poslednú jesennú výpravu do našich hôr. Máme nabalené kuracie krídelká v marináde, ktoré budeme pripravovať na ohníku.

Zimný bushcraft deň na horách:

Kamaráti v noci nám opäť trocha nasnežilo a ja sa zberám na pravý zimný bushcraftový deň v prírode. Máme január a v prírode vládne prává zimná atmosféra. Keďže napadlo dosť snehu doma si nabalím potrebné vybavenie a nezabúdam ani na kukuricu pre lesnú zver. Tá to má v tomto období naozaj ťažké, takže je super keď jej občas niečo donesiete.

Vianočný bushcraft:

Kamaráti máme tu opäť Štedrý deň a tak ako každý rok aj dnes sa vyberám do prírody zaniesť lesnej zvery nejaké dobroty. Keďže sa topí sneh a všade je kopa blata nahodím si vyššie kanady. Ruksak mám nabalený kukuricou a jabĺčkami hor sa do lesa. V prírode je dnes dosť veterno, takže musím dávať pozor na padajúce konáre. Škoda, že sa roztopil sneh a v prírode nepanuje pravá zimná atmosféra.

Prvý zimný bushcraft:

Kamaráti vonku nám konečne poriadne prituhlo a mi sa tak konečne môžeme vybrať na prvý zimný bushcraft. Naše prvé stanovisko je neďaleko menšej riečky. Mierim tu pre hľuzy slnečnice hľuznatej tzv. Topinambur. Viac o tejto zaujímavej rastlinke si môžete prečítať v nasledujúcom článku: Topinambur. Vytrhnem si pár koreňov, pod ktorými sa nachádzajú hľuzy. Tie sa dnes chystáme upiecť na ohni.

Upršané táborenie pod celtou:

20180826 134314

Kamaráti po dlhej dobe som sa konečne opäť vybral do lesa. Troška sa prejsť, oddýchnuť si od zhonu, nadýchať sa čerstvého vzduchu a načerpať silu z prírody. Aj keď nám dnes celý deň prší mne to nevadí a vydávam sa smer les. Aspoň v lese nikoho nebude to mám rád :-)