Vianočný bushcraft:

Kamaráti máme tu opäť Štedrý deň a tak ako každý rok aj dnes sa vyberám do prírody zaniesť lesnej zvery nejaké dobroty. Keďže sa topí sneh a všade je kopa blata nahodím si vyššie kanady. Ruksak mám nabalený kukuricou a jabĺčkami hor sa do lesa. V prírode je dnes dosť veterno, takže musím dávať pozor na padajúce konáre. Škoda, že sa roztopil sneh a v prírode nepanuje pravá zimná atmosféra.

Prvý zimný bushcraft:

Kamaráti vonku nám konečne poriadne prituhlo a mi sa tak konečne môžeme vybrať na prvý zimný bushcraft. Naše prvé stanovisko je neďaleko menšej riečky. Mierim tu pre hľuzy slnečnice hľuznatej tzv. Topinambur. Viac o tejto zaujímavej rastlinke si môžete prečítať v nasledujúcom článku: Topinambur. Vytrhnem si pár koreňov, pod ktorými sa nachádzajú hľuzy. Tie sa dnes chystáme upiecť na ohni.

Upršané táborenie pod celtou:

20180826 134314

Kamaráti po dlhej dobe som sa konečne opäť vybral do lesa. Troška sa prejsť, oddýchnuť si od zhonu, nadýchať sa čerstvého vzduchu a načerpať silu z prírody. Aj keď nám dnes celý deň prší mne to nevadí a vydávam sa smer les. Aspoň v lese nikoho nebude to mám rád :-)

Piatok po práci:

20180420 155948

Kamaráti máme tu konečne piatok a hneď z práce smerujem k najbližšiemu lesu. Dôvod je úplne jednoduchý. Po dlhom pracovnom týždni, konečne troška zrelaxovať v prírode. Zo sebou nesiem aj košík na jarné huby.

Zimný bushcraft na horách:

20171217 131820

Kamaráti máme tu predvianočnú nedeľu (17.december) a spolu s priateľkou sa dnes chystáme do prírody. Hore na horách je stále troška snehu, takže obúvame kvalitnú obuv Planiky Mangart, balíme potrebné vybavenie a vyrážame do hôr. Teplomer dnes ukazuje niečo okolo - 1C. Je troška chladnejšie ale inak fajn. Zahrievame sa chôdzou a zdolávame prvé kopce, lúky a lesy.