Zimný bushcraft deň na horách:

Kamaráti v noci nám opäť trocha nasnežilo a ja sa zberám na pravý zimný bushcraftový deň v prírode. Máme január a v prírode vládne prává zimná atmosféra. Keďže napadlo dosť snehu doma si nabalím potrebné vybavenie a nezabúdam ani na kukuricu pre lesnú zver. Tá to má v tomto období naozaj ťažké, takže je super keď jej občas niečo donesiete.

Po príchode do lesa pri potoku natrafím na Plamienku zimnú. Je to jedlá huba, ktorá rastie takto v zimnom období na dreve listnatých stromov. Spravím si fotku a idem ďalej. Keďže som si nabalil plný ruksak kukurice pre lesnú zver ide sa mi do kopca v tomto snehu dosť ťažko. Pod mohutnými smrekmi som natrafil na miesto kde to pred nedávnom prehľadala diviačia zver. Svedčia o tom rozryté stopy v snehu. Tu nechávam na dvoch miestach kukuričku. Pevne verím, že si tu onedlho na nej pochutí nejaká lesná zver.

Po chvíľke túlania sa lesom prichádzam na pekné miesto, ktoré bude vhodné ako moje táborisko. Rozložím si veci a idem pre drevo a niečo na podpaľ. Tentokrát som našiel brezovú kôru a smrekovú živicu, ktorá tiež výborne horí. Po chvíľke mi už aj horí ohník a ja sa usadám na drevenú stoličku, ktorú som si vyrobil.

Na obed dnes budú zemiačiky pečené v pahrebe s maslom a na pitie si pripravím lipový čaj so smrekovým ihličím. Viac si môžete pozrieť vo videjku nižšie. Po táborení Vám chcem ešte ukázať výrobu improvizovaných snežníc, ktoré používa ČSĽA ale o tom už v druhom článku: Výroba improvizovaných snežníc.