Starý vojenský vysielač - Jelenec:

Kamaráti dnes máme pre Vás fajn tip na menší adrenalínový výstup na starý vojenský vysielač Jelenec. Výstup na túto neoficiáálnu rozhľadňu je na vlastné riziko!!! Takže treba si dávať pri výstupe pozor a nepreceňovať svoje schopnosti. Vysielač slúžil ešte za čias socializmu na vojenské účely. Po rozdelení Československa začal tento objekt chátrať a z vojenského vysielača sa stala neoficiálna turistická rozhľadňa s výškou až 40 metrov.

Tomašovský výhľad:

20180607 105105

 Kamaráti dnes Vám ukážeme jedno krásne miesto, ktoré sa nachádza v Slovenskom raji. Je to jedna z najkrajších prírodných vyhliadok na Slovensku. Výstup nie je vôbec náročný. V pohode ho zvládnu menšie deti či starší ľudia. Začína sa na parkovisku v Čingove. Tu si nechávame auto a vyrážame po žltej značke, ktorá Vás nasmeruje k Tomašovskému výhľadu. Cesta je pomerne nenáročná a zvládnete ju do cca 1 hodinky.

Bešeňovské travertíny + Skalný útvar:

20180606 173631

Kamaráti dnes mám pre Vás zaujímavý tip na dva pekné prírodné úkazy, ktoré sa nachádzajú kúsok od známej dedinky Bešeňová. Ukážem Vám prírodnú pamiatku Bešeňovské travertíny a zaujímavý skalný útvar, z ktorého je pekný rozhľad do okolia.

Vrbické pleso:

20180609 122416

Opäť tu mám pre Vás parádny tip na nenáročnú prechádzku v Jasnej. Jedná sa o prechádzku okolo Vrbického plesa. Pleso je ľadovcového pôvodu, zároveň sa jedná o najväčšie prírodzené, prírodné jazierko v Nízkych Tatrách. Jeho maximálna hĺbka je 8 m. Prechádzka okolo neho Vám zaberie cca 15-20 minút pohodovej chôdze.

Rozhľadňa Pavčina Lehota:

20180609 104325

Kamaráti na našej dovolenke na Liptove sme navštívili aj menšiu ale za to veľmi peknú rozhľadňu, ktorá sa nachádza nad dedinkou Pavčina Lehota. Dedinka leží kúsok od známej Demänovskej doliny.