Starý vojenský vysielač - Jelenec:

Kamaráti dnes máme pre Vás fajn tip na menší adrenalínový výstup na starý vojenský vysielač Jelenec. Výstup na túto neoficiáálnu rozhľadňu je na vlastné riziko!!! Takže treba si dávať pri výstupe pozor a nepreceňovať svoje schopnosti. Vysielač slúžil ešte za čias socializmu na vojenské účely. Po rozdelení Československa začal tento objekt chátrať a z vojenského vysielača sa stala neoficiálna turistická rozhľadňa s výškou až 40 metrov.

Poďme pekne poporiadku. Rozhľadňa sa nachádza kúsok od Veľkej Javoriny. My sme zaparkovali auto na Veľkej Javorine a odtiaľ sme sa vybrali smerom za Holubyho chatu po turistickom chodníčku. Od Javoriny je to len kúsok cca 30 min cesty po hrebeni, takže prechádzka. Rozhľadňa má oceľovú konštrukciu je mohutná. Jednotlivé poschodia sú od seba vzdialené 8 metrov. Po rebríkoch sa lezie vcelku bezpečne.

Nachádzajú sa na ňom obvodové obruče, ktoré zabezpečujú väčšiu bezpečnosť. No pozor lezie sa na vlastné riziko. Keďže sa nejedná o oficiálnu rozhľadňu ale o opustený vojenský objekt, o ktorý sa už desiatky rokov nikto nestará treba si dávať pozor.

Myslím, že je veľká škoda že rozhľadňa postupne chátra a hrdzavie. Zišiel by sa jej nový náter a skrášliť okolie a určite by to bola krásna turistická atrakcia.