Dračia studňa:

 Dnes si spravíme report ako sme sa vybrali obzrieť túto nádhernú národnú prírodnú pamiatku.

Dračia studňa sa nachádza v Bielych Karpatoch, konkrétne v Bolešovskej doline pod hrebeňom Biely vrch.

My sme sa vydali nasledovne. Prešli sme cez dedinku Bolešov ku chate Gilianke, kde sme odparkovali auto. Pri chate Gilianka sa nachádza prírodná vodná nádrž kde sa dajú chytať ryby a v lete sa tam dá schladiť.

 Od chaty Gilianky sme ďalej putovali pešo. Prešli sme okolo vodnej nádrže, do ktorej sa vlieva bolešovský potok. Stále sa držte bolešovského potoka, ktorý tečie neďaleko cesty. Po približne 3 km prídete na začiatok lesníckeho náučného chodníka Bolešov- Krivoklát.

 Tento lesnícky náučný chodník je dlhý 8,2 km a dovedie Vás až do Krivoklátu. Chodník vedie krásnym lesom a nádhernou prírodou. Oplatí sa ho vidieť. Okolo chodníka tečie pôvabný horský potok a naokolo je veľa fauny a flóry. Všade je veľa rastlín a zaujímavého hmyzu, oplatí sa pozorovať okolitú prírodu :-) 

 Chodník má 18 zastávok s náučnými tabuľami, kde sa dozviete veľa zaujímavých informácii o miestnej prírode.

Pokračujeme ďalej chodníkom a po cca 2 km prichádzame k zástavke číslo 4, kde sa nachádza to za čím sme sem prišli: Dračia studňa - Sú to nádherné prírodné vodopády. Prameň vyviera cca o 100 m vyššie. Samotné vodopády sú rozsiahly penovcový útvar so vzácnymi druhmi fosílií kvartérnych mäkkýšov.

 

Platí tu najvyšší 5.stupeň ochrany. Vodopády sú najkrajšie v zime, keď sú pokríte mohutným ľadom a cencúľmi. No a pekné sú aj na jar, keď tečie veľa vody :-)

Toto miesto je čarovné veľmi sa nám tu páčilo. Hádžeme posledné pohľady a ideme ešte kúsok ďalej. Po ceste náučným chodníkom vidíme mohutné skaly a neskôr vychádzame z lesa na krásne lúky. Tu vedie chodník okolo horárne Chrastková, kde si môžete odpočinúť a opiecť slaninku.

Tu naša dnešná turistika končí, otáčame sa a ideme naspäť rovnakou cestou ku chate Gilianke. Určite sa sem ešte vrátime a náučný chodník si prejdeme celý, lebo je tu krásne.