Šípkové - Čachtický hrad:

Začiatok dnešnej turistiky zahajujeme v dedinke Šípkové. Chystáme sa na peknú troška dlhšiu turistiku tam aj späť cca 22km. Cieľ našej cesty je Čachtický hrad

Batohy máme nabalené, takže môžeme vyraziť. Na konci dedinky Šípkové nechávame auto a vyrážame po modrej značke. Hneď na začiatku našej turistiky stretáme na poli veľké stádo srnčej zvery, paráda. 

Už sa nevieme dočkať nášho prvého poriadneho výhľadu, ktorý bude v cca polke cesty. Nachádza sa tu vrch s názvom Veľký Plešivec. Pred Veľkým Plešivcom prechádzame pekným pohorím z nižším porastom borovíc. Príroda je tu krásna. 

Samotný Veľký Plešivec meria síce len 484m ale výhľad ponúka neskutočný.

Výhľad je krajší než s podstatne vyšších vrchov. V dialke je vidieť aj atomovú elektráreň Jaslovské Bohunice.

Je odtiaľto vidieť až 3 hrady: Beckovský hrad, Tematín a Čachtický hrad, ktoré mohli v stredoveku navzájom komunikovať.

Veľmi sa nám tu páči. Nachádza sa tu aj Slovenská vlajka a kríž.

Po chvíľke odpočinku vyrážame ďalej.

Teraz nás čaká prevažne lesný chodníček. Chvíľku ideme z kopca potom zase do kopca. V podstate sa to tak strieda celú turistiku :-)

Po cca hodinke a 15 min chôdze od Veľkého Plešivca prichádzame na Čahtický hrad. 

Robíme pár fotiek a troška sa kocháme krásou tejto zrúcaniny. Bohužiaľ z nedostatku času, keďže v tomto ročnom období (november) sa skoršie stmieva preskúmať Čachtický hrad nestihneme. Určite sa sem ešte niekedy v lete vrátime.

Naspäť do Šípkového to máme cca 11km rovnakou trasou po modrej, takže vyrážame rýchlo späť aby sme stihli doraziť k autu ešte za svetla.

Tu si môžete pozrieť videjko z turistiky: