Výroba primitívnej stoličky:

wwwaasesdwws

Ahoj kamaráti, v dnešnom článku si povieme ako si vyrobiť jednoduchú stoličku na sedenie. Hlavne v zimnom období ju môžete využiť na príjemné posedenie pri ohni. Výroba je úplne jednoduchá a zaberie pár minút Vášho času. Poďme rýchlo na to.

Umývanie v prírode:

ssdsdss555

Kamaráti dnes len taký menší tip :-) Blížia sa letné prázdniny a určite sa mnohí z Vás vyberiete aj na dlhšie výlety po prírode. Ako správni zálesáci budete mať so sebou nejaký ten ešus na varenie, riad a dózu s jedlom. Máme pre Vás jednoduchý tip ako môžete v prírode umyť použitý riad.

Ako si vybaviť survival batoh (Čo je naozaj potrebné):

K napísaniu tohoto článku ma inšpirovali dva podobné emaily, ktoré som v poslednej dobe dostal.  Dostal som jednoduchú otázku ako je treba vybaviť letný a zimný batoh prežitia, nazvyme ho Survival batoh :)

Teraz si možno v duchu poviete čo by ste si do takého batoha nabalili? Určite svoj najlepší nôž, značkové kresadlo, zapaľovač, lekárničku + základné lieky, termofóliu, pončo atď... atď... Batoh máme hneď plný ale ako zistiť či ste vybrali správne ma nič ste nezabudli?

Predpoveď počasia z prírody:

Využitie prírodných zákonitostí a pravidiel, ktoré Vám pomôžu aby ste si mohli predpovedať počasie sami. A že to niekedy nevyjde? Veď ani meteorológovia nie sú bezchybný. Určiť predpoveď počasia na 100% zatiaľ nedokáže nikto.

Prístrešky v lese:

V tomto článku si preberieme stavbu prístreškov.

Aby sme naše telo dokázali udržať v teple a nemali sme problém s podchladením je potrebné zhotoviť si prístrešok. Dobre zhotovený prístrešok nás dobre ochráni pred vetrom a dažďom a zároveň nám dodá pocit bepečia. Pokiaľ po ruke nemáme stan či iný "bejvak" poradíme si tým, že si prístrešok zhotovíme z prírodných materiálov. Čim pohodlnejší prístrešok si postavíte, tým lepšie si odpočiniete.