Fotopasca Spromise S328:

Kamaráti skôr ako prejdeme k samotnej Spromise S328 si najskôr povieme čo to vlastne fotopasca je a ako funguje. Fotopasca je malé zariadenie, ktoré v sebe ukrýva kvalitný foťák s kamerou, senzor pohybu, neviditeľný prísvit 940nm (nočné videnie) pre snímanie v noci a tie drahšie modely aj SIM kartu s 4G modulom a anténou. Dá sa použiť pri rôznych aktivitách od sledovania zvery, poľovníctva, ochrany majetku, monitorovanie čiernych skládok, obcí a miest. V našom prípade ju budeme používať na fotografovanie a kamerovanie lesných obyvateľov. Fotopascu sa budem snažiť umiestňovať na odľahlé miesta Slovenskej prírody. Za pomoci fotopasce sa Vám troška viac pokúsim priblížiť život v lese a jeho obyvateľov. 

Kvalitné turistické navigácie:

gar11

Kamaráti v dnešnom článku si predstavíme spoľahlivé turistické navigácie, ktoré je vhodné nosiť pri potulkách neznámym terénom. Hodia sa pri pešej turistike, cykloturistike a objavovaní nových miest. Možno sa mnohí z Vás pýtate či sa v dnešnej dobe ešte vôbec oplatí kupovať turistickú navigáciu. Každý už má GPS vo svojom mobile a po stiahnutí napríklad takej aplikácie Locus Map sa mobil premení na skvelú turistickú navigáciu.

Samsung Galaxy S7 Edge - super fotomobil:

20170505 093345

Kamaráti nelakajte sa, stále ste na stránke venovanej prevažne prírode :-) Dnes by som Vám rád predstavil šikovný mobil, ktorý v poslednej dobe často v prírode využívam. Som človek, ktorý má rád praktické veci a práve tieto posledné nové mobilné telefóny sa mi páčia. Pýtate sa prečo ? Hneď Vám to poviem. Technika postupne pokračuje tak dopredu, že už pomaličky netreba nosiť žiadny foťák, kameru či Gps navigáciu. Všetko nájdete v tejto malej kvalitnej hračke.

Sony RX100 - fajn foťák do prírody:

IMG 20170228 095407

Kamaráti keďže viacerí z Vás sa ma často pýtajú čo to mám za foťák, ktorým natáčam videá a fotografujem prírodu rozhodol som sa spraviť menšiu recenziu. Za posledných cca 10 rokov odkedy sa amatérsky venujem aj fotografovaniu mojimi rukami prešlo veľa fotoaparátov. Prevažne ultrazoomy ako FujiFilm FinePix S9600, Panasonic Lumix DMC FZ50 či Canon S5 IS a mnohé ďalšie...

Čelovky Fenix:

fenix11111

Kamaráti dnes by som Vám chcel predstaviť profi-čelovky vynikajúcej firmy Fenix. Firma Fenix sa zaoberá výrobou vysokokvalitných svietidiel pre outdoorové aktivity. Ich profi-čelovky a svietidlá používajú dokonca aj ozbrojené zložky, armáda, polícia či záchranárske zložky. Ďalej si ich veľmi obľúbili horolezci, turisti, bajkeri, rybári či poľovníci.