Prírodný repelent proti kliešťom a komárom:

Ako sa v prírode nenechať zožrať, nepriniesť si so sebou domov na sebe nejakého pasažiera a nepoužiť chémiu toxickú pre nás i pre prírodu? Domácim repelentom, ktorý udrží hmyz od tela, úplne neškodným pre nás i pre prírodu a navyše s príjemnou vôňou. Olejovým na pokožku a liehovým na oblečenie.

Sušička ovocia:

Ahoj kamaráti, dnes by som Vám chcel dať fajn tip ako si pripraviť chutnú a zároveň energeticky hodnotnú "svačinku" na Vaše turistiky a pobyty v prírode. Sušičku ovocia sme dostali ako darček a môžem povedať, že sušené ovocie z nej je skvelá a zdravá pochúťka, ktorú si s obľubou brávame do prírody. Sušené ovocie obsahuje veľké množstvo cukru. Preto je vhodné nosiť ho so sebou ako pochúťku, ktorá Vám rýchlo dodá stratenú cennú energiu.

Šípkový sirup:

Ako už istotne viete, šípky sú poklad jesene. Keďže sú veľmi zdravé a obsahujú veľa vitamínov už oddávna ich ľudia zbierali a robili z nich rôzne produkty. Šípky obsahujú veľa vitamínu C ďalej vitamíny B1, B2, K a vitamín P. Šípky nás ochránia pred chrípkou a sú prevenciou pred infekčnými chorobami.

Dá sa z nich robiť čaj, víno, džem či sirup. Práve recept na vynikajúci sirup si dnes predstavíme.

Výroba pečeného čaju - Ovocný pečený čaj:

Každá rodina má vlastné tradície. Či už je to tlačenie kyslej kapusty alebo zaváranie patria to medzi činnosti, ktoré by mali byť zachovávané a predávané. U nás sú dve predvianočné tradície a to: výroba pomarančového džúsu a výroba ovocného pečeného čaju. V tomto článku vám priblížim podstatu čaju.

Púpavový nepravý med:

Púpavový nepravý med je vhodný na celkové posilnenie organizmu, pečeňové, žlčníkové a obličkové problémy, ako aj pre lepšie trávenie a prečistenie krvi. Takisto pomáha pri kašli a bolesti hrdla. Ale pozor nie je to náhrada kvalitného včelieho medu.