Bodavý hmyz: Včela, Osa, Sršeň

Pri prechádzkach prírodou, kempovaní, bicyklovaní ale aj pri obyčajných pracovných činnostiach sa Vám môže stať, že prídete nechtiac do kontaktu s osou, sršňom alebo včelou. V tomto článku si popíšeme pár jednoduchých rád čo robiť v prípade uštipnutia.

Čo by mala obsahovať lekárnička:

V tomto článku by som rád načrtol verejnosti ako by asi mala vyzerať lekárnička prvej pomoci na cesty a čo by mala obsahovať. O prvú pomoc už sa nejaký čas zaujímam a niekoľkokrát som ju už poskytoval, takže určité znalosti mám.

Prvým krokom k založeniu lekárničky je výber správneho puzdra . Na farbe a designe vôbec nezáleží, takže podľa týchto parametrov prosím nevyberajte. Dôležitý je hlavne materiál a vnútorný priestor. Materiál voľte taký, ktorý veľa vydrží. Lekárničku budete totiž pravidelne nosiť so sebou v batohu medzi ostatnými vecami a ak bude puzdro nekvalitné, rýchlo sa zničí.

Ako sa správať pri búrke:

Búrky na horách a pri pobyte v prírode predstavujú veľké nebezpečenstvo, preto sa vám pokúsime v nasledujúcich riadkoch ozrejmiť ako sa im vyvarovať, prípadne ako ich prežiť, keď už sa do nejakej búrky dostanete.

Sebaobrana pred psom:

Poďme si niečo napísať k sebaobrane pred rozzúreným psom.

Pes si veľmi dobre dokáže zapamätať zážitky z minulosti. Ak je pripútaný k reťazi a niekto ho častejšie z poza plota provokuje, hádže doňho kamene či dokonca naňho pľuje. Osobne už som niečo podobné videl, môže sa stať na ľudí alergický (agresívny).

Keď sa potom dostane von, nemusí to pre človeka idúceho okolo dopadnúť najlepšie. Vo väčšine prípadov, keď pes zaútočí na človeka je to najmä chyba majiteľa. Problém je väčšinou v pánovi, ktorý si psa dostatočne nevycvičí a poriadne sa o psa nestará.

Ako sa brániť pred medveďom:

Na slovensku žije približne okolo 1000 medveďov. Žijú hlavne v horách na severnom a strednom Sovensku. Väčšina ľudí má z medveďov prirodzený rešpekt, no medvede sú veľmi plaché šelmy, ktoré zaútočia len keď sa cítia ohrozene. Dospelé medvede môžu vážiť až okolo 250-350 kilogramov. Oproti človeku je to veľká váhová prevaha. Určite by nikto z Vás nechcel prísť do súboja s urasteným medveďom :) V tomto článku si povieme pár bezpečnostných zásad ako sa medveďom vyhnúť.

 Sprej proti medveďom:

Zakúpiť tu: Prejsť do eshopu