Cvičenie v lese:

Áno stále ste na stránke venovanej prírode, neľakajte sa nebudeme tu preberať žiadnu ťažkú kulturistiku ani žiadne fitnes programy :-D

Týmto článkom by som Vás chcel troška motivovať, aby ste dbali o svoje telo a sem tam si zacvičili a cítili sa dobre a prirodzene. Bez pohybu a cvičenia to nejde.

Myslím si, že je dobré keď svoje telo udržiavate v dobrej telesnej kondícii. Ja sa snažím tiež párkrát do týždňa cvičiť niekedy doma, niekedy s činkami v posilovni a niekedy v prírode.

Vypaľovanie do dreva:

Dnes by sme si predstavili túto skvelú záľubu. Vypaľovanie do dreva odborne pyrografia je krásny koníček. Silou ohňa môžete do dreva vypáliť neskutočné obrázky. 

Na vypaľovanie sa používa vypaľovačka. Nemusíte sa báť. Obyčajné vypaľovačky nie sú finančné náročné. Základné modely s niekoľkými nadstavcami sa dajú kúpiť už od 8 eur. Konkrétne tá moja 30W sa zahrieva na cca 270 až 300 stupňov. Obsahuje 20 nadstavcov a stála 13 eur. Na začiatok to úplne postačuje.

Ryžovanie zlata:

DSC01438x

Vedeli ste o tom, že táto zaujímavá činnosť sa dá vyskúšať aj na Slovensku, prípadne susednom Česku? Aj na Slovensku a v Česku máme zlatonostné rieky. V dávnych časoch Slovanov či Keltov sa v našich končinách ľudia zaoberali aj ryžovaním zlata. Zlato sa ryžovalo zo zlatonostných riek a potokov.

Samorasty:

Samorasty sú krásne umelecké diela naších stromov. Niektoré stromy pri svojom raste dokážu vytvoriť hotové umelecké dielo. Z pokrútených vetiev, koreňov či rôznych stromových nádorov a iných abnormalít vznikajú zaujímavé prírodné útvary zvané samorasty. Tieto zaujímavé tvary človek vyhľadáva a môže si ich ďalej upravovať podľa svojich predstáv.