Cvičenie v lese:

Áno stále ste na stránke venovanej prírode, neľakajte sa nebudeme tu preberať žiadnu ťažkú kulturistiku ani žiadne fitnes programy :-D

Týmto článkom by som Vás chcel troška motivovať, aby ste dbali o svoje telo a sem tam si zacvičili a cítili sa dobre a prirodzene. Bez pohybu a cvičenia to nejde.

Myslím si, že je dobré keď svoje telo udržiavate v dobrej telesnej kondícii. Ja sa snažím tiež párkrát do týždňa cvičiť niekedy doma, niekedy s činkami v posilovni a niekedy v prírode.

No a práve o cvičení v prírode by sme si niečo popísali. 

Aby ste si dobre zacvičili a pretiahli svaly nepotrebujete ani činky ani posilku. Dá sa to aj v lese či na lúke. Ukážeme si pár cvikov z vlastným telom a vlastnou váhou. Tieto cviky slúžia na spevnenie Vášho tela, zosilnenie svalov a šliach a udržania sa v dobrej kondícii. Verte, že keď si v lese alebo na lúke na čerstvom vzduchu dobre zacvičíte budete sa cítiť skvelo... 

Ešte menšie upozornenie: Nie som nejaký expert na cvičenie tak to prosím tak berte. Som len amatér, ktorý si sem tam v lese zacvičí a chce sa cítiť dobre preto by som Vás chcel troška motivovať pokiaľ necvičíte, aby ste sa aj vy cítili fajn:-)

V prírode sa dá toho odcvičiť naozaj veľa stačí improvizovať. Namiesto hrazdy môžete využiť pevný konár stromu (buk, hrab majú pevné drevo), na ktorý dokážete vyskočiť. Môžete si tu precvičiť klasické príťahy na hrazde s vnútorným úchopom a klasické príťahy na hrazde s vonkajším úchopom. Precvičíte si tak Biceps, Prsia, Chrbát, Ramená a celkovo ruky.

Aj samotné lezenie na rôzne ťažké stromy Vám precvičí Vaše šlachy a svaly. Pri lezení sa musíte zdvíhať, priťahovať atď...  No dávajte pozor, aby ste pri lezení nespadli a neublížili si.

Nebojte sa cvičiť kliky, tie Vám spevia chrbát, ruky a prsia. Kliky môžete cvičiť klasicky či ťažšie s nohami na nejakom pníku. Vyskúšajte kliky hore kopcom či dole kopcom. Môžete skúšať aj kliky na prstoch či pestiach. Kliky sú základný cvik s vlastným telom.

Na nohy si určite spravte série drepov. Drepovanie je veľmi zdravé a precvičuje a spevňuje celé telo. Pokiaľ si to chcete sťažiť a nájdete nejaký primeraný spadnutý rovný kmeň môžete ho použiť namiesto činky a drepovať aj s ním.

Na spevnenie nôh môžete behať do kopca a z kopca. Pokiaľ máte so sebou ruksak vyprázdnite ho a môžete doň naložiť kameňe a trénovať na nejakom kopci. Poprípade s ťažšou Váhou absolvovať túru. Nohy si tak spevníte a posilníte.

No bacha všetko robte s mierou, aby ste si neublížili a nepresilili sa. Ide o to, aby ste sa cítili dobre a zdravo a nie že sa presilíte a na druhý deň sa nebudete vedieť ani postaviť z postele :-) Pokiaľ nie ste zvyknutý cvičiť začnite cvičiť pravideľne a postupne. Nie naraz postupne si pridávajte počet opakovaní spevňujte telo a budujte kondičku chce to len čas, pevnú vôlu a výsledky sa dostavia...

Cvičenie v prírode je fajn prečistíte si myseľ nadýchate sa čerstvého vzduchu, spevníte teľo a budete sa cítiť dobre.

Tu som si troška zacvičil začiatok od 0:50