Začiatok kaprovej sezóny 2018:

20180515 063228

Máme tu ráno 15.5.2018 budík mi zvoní už 02:40. Pre všetkých bežných ľudí je ešte noc no pre nás "fanatických" rybárov je najvyšší čas vybrať sa k vode. O pár minút nám začína nová kaprová sezóna. Lov začína o 04:00 hod, takže sa musím poponáhlať.

Lov Úhora riečneho:

20170527 221005

Úhor riečny je nádherná, zaujímavá a zároveň aj trochu tajomná ryba. Stavbou svojho tela pripomína skôr hada ako rybu. Mne osobne sa úhor veľmi páči a už od detstva ma táto ryba fascinuje. V našich vodách žijú iba samice. Samce sa zdržiavajú v brakických vodách. Sú to vody zmiešané (sladká a slaná) v oblasti ústia riek do morí. Keďže sa predpokladá, že úhory sa rozmnožujú v Sargasovom mori majú naši krásny úhoríci pred sebou dlhú životnú cestu. Celý kolobeh trenia úhora a jeho putovania do Sargasového mora ešte nie je dobre preskúmaný, takže Úhor riečny pre nás ostáva tajomnou rybkou.

Lov Pstruha na nymfy berkley:

20170512 112546

Kamaráti vyskúšal som lov pstruhov na nymfy od Americkej firmy Berkley a môžem Vám povedať, že sa mi vcelku osvedčili. Nymfy od Berkley majú veľkosť 2,5 cm a predávajú sa vo viacerých farebných variáciach. Ja osobne zatiaľ skúšam farby : Pearl Olive Shad (POS) a Toad (TD). Plánujem si zakúpiť aj ďalšie farebné variácie nakoľko sa mi lov s touto nástrahov páči. Potočáky mi zatiaľ lepšie skáču na tú Olivovú označenie (Pearl Olive Shad).

Začiatok pstruhovej sezóny 16.4:

zacsez66665

Dnes menší článok o magickom dátume 16.4. Magický je pre všetkých rybárov, ktorým v tento deň začína pstruhová sezóna. Skoro ráno všetci rybári opúšťajú svoje manželky a priateľky a vyrážajú na pstruhové potoky. Tam to o 6tej hodine rannej vypukne a začne sa lov jednej z našich najkrásnejších rýb Pstruha potočného a v poslednej dobe aj dosť násadovo preferovaného(kvôli cene) Pstruha dúhového.

Asi ako každý pstruhár aj ja sa na 16. apríl veľmi teším. Po dlhej zimnej pauze sa do žíl človeku opäť vleje troška toho adrenalínu zo zdolávania bojovných Pstruhov na menších potokoch.

August, mesiac lovu Pstruha potočného:

20170714 133618

Kamaráti je síce pravda, že pstruhová sezóna sa nám pomaličky ale isto blíži ku koncu. No na druhej strane mám odskúšané, že august je mesiac veľkých potočákov. V auguste máte najväčšiu šancu chytiť si svojho kapitálneho potočáka. Pstruhy bývajú dosť žravé keďže sa potrebujú vykŕmiť pred neresom, ktorý im začína v októbri. Pravá pstruhová sezóna preto pre mňa začína v auguste, kedy aj opatrné väčšie potočáky pri troške štastia zoberú Vašu nástrahu.