Rozhľadňa Trenčianska Závada:

Ahojte kamaráti dnes by sme Vám chceli dať tip na jeden krásny výlet,teda skôr takú menšiu prechádzku v krásnom prostredí Trenčianskej Závady. Trenčianska Závada sa nachádza neďaleko mesta Nemšovej. Tak poďme na to. Keď sa dostanete do malej dedinky Trenčianska Závada, cca v polovičke dediny je hneď za obchodom Coop Jednota odbočka do ľava. Nemôžete ju prehliadnuť je tam aj šípka k Rozhľadni a Gazdovstvu Uhliská. Pri Gazdovstve Uhliská si nechávame auto.

Keď sa pozriete od Gazdovstva smerom hore k lesu uvidíte v diaľke majestátnu novučičkú drevennú rozhľadňu. Bola otvorená tento rok t.j. 2015.

Šípka Vás nasmeruje na cestičku nad Gazdovstvom okolo výbehu krásnych koníkov. Prídu si tu nasvoje aj deti. Ďalej pôjdete hore kopcom okolo pasienkov pre kravy. Približne v polke kopca je aj drevenný altánok, kde si môžete odpočinúť.

Kúsok nad altánkom je šípka do lesa. Teraz pôjdete krásnym voňavým lesom až k samotnej rozhľadni. 

Tu máte na výber, buď môžete ísť ďalej po lesnej ceste alebo okolo drevenného plota.

V podstate je to jedno za cca 2-3 minútky ste pri rozhľadni.

Celá cesta k rozhľadni trvá cca 20 minút. Akurát je troška do kopca ale to nám predsa nevadí. Rozhľadňa je postavená z dreva a má výšku 24.6 metra. Je z nej krásny výhľad na okolité kopce a priľahlé obce a mestá. Nachádzate sa zarovno korún stromov, takže nádhera. Odporúčame navštíviť toto krásne miesto. Ak budete mať hlad cestou späť sa môžete najesť na Gazdovstve Uhliská.