Vianočný bushcraft:

Kamaráti máme tu opäť Štedrý deň a tak ako každý rok aj dnes sa vyberám do prírody zaniesť lesnej zvery nejaké dobroty. Keďže sa topí sneh a všade je kopa blata nahodím si vyššie kanady. Ruksak mám nabalený kukuricou a jabĺčkami hor sa do lesa. V prírode je dnes dosť veterno, takže musím dávať pozor na padajúce konáre. Škoda, že sa roztopil sneh a v prírode nepanuje pravá zimná atmosféra.

Každopádne si cestu lesom užívam. Prichádzam na pekné záveterné miesto, kde rastú mohutné smreky. Tu nechávam kukuričku a jablká. Pevne verím, že ešte dnes si tu na tejto dobrote pochutí nejaká lesná zver. 

Dobroty pre zver mám roznesené a teraz si uvarím dobrotu ja. Zo smrekov pozbieram mladé smrekové výhonky a z neďalekého hlohu oberiem pár plodov. Bude to pravý zimný čajík. Našiel som aj brezovú kôru a smrekovú živicu, takže rozložiť oheň by nemal byť problém.

Mám so sebou aj drievkač, na ktorom si behom chvíle varím chutný lesný čaj. V tomto chladnom počasí príjemne zahreje. Všetkým Vám prajem krásne a pokojné sviatky. Lesu zdar!