Victorinox Hunter Pro Alox Red 0.9415.20:

Máme tu novinku pre rok 2019 od švajčiarskej firmy Victorinox. Jedná sa o "tuning" obľúbeného loveckého modelu Hunter Pro. Môžem povedať, že nový dizajn a nové eloxované hliníkové črienky tomuto nožu naozaj pristanú. Nôž vyzerá na pohľad veľmi luxusne a moderne. V tomto článku Vám ho troška predstavím a ukážem aj na video. 

 

Pár základných údajov:

Celková dĺžka: 136 mm

Hmotnosť: 186 g

Materiál rukoväte: eloxované hliníkové črienky

Materiál čepele: nerezová oceľ (zvýšený podiel uhlíka)

 

Čepeľ a spracovanie noža:

Pri tomto loveckom modely nečakajte žiadne zbytočnosti ako otváraky, pinzety či špáradlá na zuby. Jedná sa o masívny zatvárací nôž, ktorý má plniť iba jednu najdôležitejšiu základnú funkciu - rezanie. Musím povedať, že vďaka kvalitnej nerezovej oceli, ktorá má vyšší podiel uhlíka mu to ide skvele. Rezivosť noža je úžasná. Od výroby prišiel nabrúsený dokonale a bez najmenších problémov dokáže holiť. Vďaka vyššiemu podielu uhlíka by malo ostrie vydržať o niečo dlhšie jedovaté a nemalo by sa hneď zatupiť. V prípade loveckého noža je to veľmi potrebné nakoľko pri spracovaní zveriny a častejšom styku noža s kosťou musí ostrie niečo vydržať. 

 

Úchop, črienky a moderný dizajn:

Oproti pôvodnému modelu Hunter Pro získala táto novinka krásne eloxované hliníkové črienky, ktoré nožu dodali luxusnejší moderný vzhľad. Zatiaľ sa predáva v červenom a striebornom farebnom prevedení. Pri striebornej verzii máte navyše aj možnosť jednoručného otvárania. To mi po pravde pri tejto červenej verzii troška chýba. Pribudol aj šikovný klip, vďaka ktorému si nôž môžete upnúť na opasok. Pri úchope mi klip vôbec neprekáža ani nijako netlačí do ruky. Nôž sa drží pohodlne a obratne. Vďaka jeho masívnejšej konštrukcii sa dá doň poriadne oprieť aj pri silovejšom rezaní. Čo sa týka dizajnu musím povedať, že ma dostal na prvý pohľad. Eloxované črienky tomuto modelu náramne pristanú.

 

 Myslím, že novinka pre rok 2019 sa Victorinoxu náramne vydarila a o nôž bude slušný záujem. Dúfam, že po čase prídu aj ďalšie farebné variácie. Osobne by som privítal olivovo-zelené prevedenie :) Nižšie si môžete pozrieť video test: