Upršaná nedeľa na Májovkách:

Celý víkend nám krásne prší. Nakoľko bolo hrozné sucho mám z toho radosť a vyrážam do lesa. Keď je takto chladno a upršane väčšinou v lese nestretnem ani človiečika a to sa mi páči. Les v daždi má svoje čaro. Svieži čerstvý vzduch a na vôkol už všetko krásne zelené. Som zvedavý čo nájdem na mojich Májovkových miestach. Dnes sa vyberiem skontrolovať horské májovkové fleky a ak bude čas zbehnem pozrieť aj na lúky.

Po príchode na prvé miesto mám veľkú radosť. Nachádzam tu krásne horské májovečky. Dobre sa schovávajú pod lístim ale vďaka tomu, že rastú do polkruhu približne viem kde ich hľadať. Po chvíľke už čistím prvé krásne a voňavé Májovečky.

Na druhom a treťom miestečku tiež nachádzam pekné kúsky. Bohužiaľ niektoré sú hodne červavé zrejme aj preto, že posledné dni dosť napršalo. Nachádzam tu aj pár hlúbikov po predošlom hubárovi na moje štastie nepobral všetko a niečo mi tu nechal.

Z horských miest odchádzam spokojný a zberám sa kúsok pod les na krásne lúky, kde sa dajú nájsť Májovečky podľa tzv. "Májovkových polkruhov". Jedná sa o polkruhy viac do tmava sfarbenej trávy. Májovečky krásne rastú aj na lúkach ale je to tu už dosť vyzbierané.

 

Po dažďoch je nachytaných veľa mladých plodničiek, takže za pár dní si niekto príde na svoje. Viac z dnešnéj hubačky si môžete pozrieť vo videu nižšie. Lesu zdar!