Výroba náhražky kávy v lese:

Tento článok bude pre všetkých kávičkárov :) Keďže káva je na celom svete veľmi obľúbený nápoj, tak si ukážeme ako si môžete v lese vyrobiť náhražku kávy. Určite sa Vám už stalo že ste v lese na túre dostali chuť na šálku dobrej kávy, no ako naschvál žiadnu so sebou nemáte lebo ste si ju zabudli zabaliť.

V tomto článku si popíšeme ako jednoducho si môžete vyrobiť náhražku kávy z bukvicových semienok, púpavových a čakankových koreňov.

Náhražka kávy sa dá spraviť z každej tejto zložky samostatne alebo ich môžete kombinovať a vyskúšať si tak tú, ktorá Vám bude najviac chutiť.

Ja som si urobil kávu rovno zo všetkých troch zložiek.

Vykopal som si koreň z čakanky a tri korene z púpavy. V bukovom lese som si našiel dve hrste bukvíc. Na jeseň ich je plný les.

Koreňe som opláchol od hliny a očistil (oškriabal nožom) do biela. Tak isto som si vylúskal jadierka z bukvíc. Následne som ich nasekal na menšie kúsky a hodil do ešusu kde som ich ešte podrvil kameňom.

Potom som ich na ohni opražil do zlatova a dal si variť vodu. Keď začala vrieť celú opraženú zmes som do nej vysypal a nechal ešte pár sekúnd povariť. Potom som kávu odstavil a nechal cca 10-15 minút luhovať.

Táto náhražka kávy má zaujímavú chuť, ktorá pripomína kávu. Je to zaujímavá náhražka určite všetkým kávičkárom odporúčam vyskúšať . Môžete si ju dochutiť cukrom a mliekom.

Prajem príjemnú kávovú chuť :)