Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Plynové pištole - plynovky (Sebaobrana pred psom)

Plynové pištole - plynovky (Sebaobrana pred psom) 22 nov 2019 03:46 #5244

Kámo ten medveď vyzerá nasrane -*95 -*95 -*95 Ci by pri hroziacom utoku pomohol vystrel s plynovky a odplasilo ho to asi bude zalezat od danej situacie. Ak by bol moc blizko a citil sa ohrozeny, rozhodnuty zautocit myslim ze by ho zvuk uz asi neodplasil. No a ci by ho nonivamidovy naboj dokazal odplasit hm mozno keby ich bolo vystrelenych viac a ten "oblak" technickeho korenia by sa mu dostal na sliznice a zacal okamzite ucinkovat tohovie...Alebo by ho to nasralo este viac -*95 Kazdopadne treba sa takymto situaciam vyvarovat a v miestach vyskytu medveda chodit tak aby o nas dopredu vedel a mal moznost ujst.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Plynové pištole - plynovky (Sebaobrana pred psom) 21 nov 2019 20:50 #5242

Ahoj ja osobne nosom vzdy do prirody na bushcraft a na hriby tuto plynovku. Je to Glock 17 od Firmy Gap Bruni je fajn som s nim spokojny je sice kusok tazsi na nosenie ale vzhadom na to ze mam velku ruku tak mi super sedi v dlani preto som si ho aj zakupil :) Plus prikladam fotku u nas zachyteneho medveda tam neviem ci by mi pomohla ta plynovka /*/8 ale proti psom urcite idealna pomoc.
Prílohy:

Posledná úprava: od Pavelka.

Plynové pištole - plynovky (Sebaobrana pred psom) 21 nov 2019 20:11 #5241

Plynové pištole - ich reálne využitie vidím v prípadnej obrane proti túlavým či agresívnym bojovým plemenám psov. Nosíte pri potulkách prírodou nejaký sebaobranný prostriedok? Plynovku, kaser, či niečo iné? +*-9

Ja osobne občas zoberiem malú a ľahučkú Zoraki 906 šikovná plynovka ktorá je ľahká a "neprekáža"... Myslím že na obranu proti psom je to výborný prostriedok. Menšie plemená odplaší už len prípadný výstrel. Väčšie a agresívne plemená nonivamidový obranný náboj pred čumák.
O plynovkách sa toho popísalo už veľa osobne si myslím že do mesta tieto "zbrane" nepatria. Ich reálne využitie skôr vidím pri prechádzkach a potulkách prírodou, nočných kempovaniach, nočných rybačkách na odplašenie zvierat, odvrátenie útoku psa či ako signalizačná pištol v prípade núdze (vystrelenie svetlice).

Zoraki 906 malá, skladná a šikovná

Čo sa nábojov týka odporúčam iba Nonivamid(Technické korenie) účinné na zvieratá prípadne CS (Slzné náboje).

AK niečo na prípadnú sebaobranu nosíte dajte vedieť -98
Prílohy:

Posledná úprava: od Smithi.
  • Strana:
  • 1
Čas vytvorenia stránky: 0.319 sekúnd