Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Ryžovanie zlata fajn relax

Ryžovanie zlata fajn relax 09 jún 2019 18:50 #5125

Boda napísal: Ahoj, ja napr. par tyzdnov skusam vyryzovat zlato z roznych potokov na SK, bol som aj v Stiavnici, v Tribeci, v Malej Fatre, skratka ryzovaciu misku mam vzdy v aute. Za cely cas a to som urcite preryzoval dobrych 30-40 panvic, som nasiel jednu mikrozlatinku. Ty si mal uz nejake stastie?

Ahoj našiel som už zlatinku. Ryžoval som nad obcou Zlatníky potok ktorý tečie z Považského Inovca. Ale už som sa tomu dlho nevenoval veru mal by som niekedy vybehnúť -*95

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Ryžovanie zlata fajn relax 06 jún 2019 08:45 #5115

Ahoj, ja napr. par tyzdnov skusam vyryzovat zlato z roznych potokov na SK, bol som aj v Stiavnici, v Tribeci, v Malej Fatre, skratka ryzovaciu misku mam vzdy v aute. Za cely cas a to som urcite preryzoval dobrych 30-40 panvic, som nasiel jednu mikrozlatinku. Ty si mal uz nejake stastie?

Ryžovanie zlata fajn relax 14 jún 2018 17:09 #4711

Dnes som si kúpil parádnu knihu druhé rozšírené vydanie knihy o : histórii zlata na slovensku, ťažbe zlata, ryžovaní zlata, výskyte zlata na slovensku a zaujímavých lokalitách. Pre tých koho to zaujíma perfektná priam dokonalá knižka proste super -/5 -/5 -/5

Prílohy:

Posledná úprava: od Smithi.

Ryžovanie zlata fajn relax 06 dec 2017 13:53 #4305

toman napísal: A tebe konkretne sa este nikdy nepodarilo si sam vyryzovat nejake zlato?

Zatiaľ len jednu zlatinku na zlatonosnom potoku ale ešte som sa tomu moc nevenoval nechavam si to na leto -*95

Ryžovanie zlata fajn relax 06 dec 2017 12:01 #4304

A tebe konkretne sa este nikdy nepodarilo si sam vyryzovat nejake zlato?

Ryžovanie zlata fajn relax 06 nov 2017 17:36 #4233

Keďže mám konečne makro predsádku tu Vám posielam pár fotiek mojich zakúpených zlatiniek (bohužiaľ nie sú to moje vlastnoručne vyrižované s tých by som mal väčšiu radosť -*95 ). AK by mal niekto záujem takáto vzorka prírodného zlata sa dá zakúpiť tu: www.kovotlac.sk/ryzovanie-zlata.html

Sú to zlatinky zo Škótska z lokality Tyndrum rieka Crom alt. 0,21g -98

Foto s makro predsádkou:

Ryžovanie zlata fajn relax 02 okt 2017 19:21 #4112

Zaujímavé stránky a videá o ryžovaní zlata:

Slovenské fórum: www.forum.ryzovaniezlata.sk/index.php

Panvice a splavy: www.kovotlac.sk/ryzovanie-zlata.html

Fajn akcie: whitejoker.sweb.cz/

Ryžovanie zlata fajn relax 18 sep 2017 19:53 #4016

Pekné video z Česka:

Ryžovanie zlata fajn relax 18 sep 2017 19:43 #4015

Ahoj je tu niekto kto už skúšal tento zaujímavý koníček? Poprípade ho to zaujíma?

Aj na Sk a Cz sa dá nájsť zlato vo forme malích zlatiniek. Treba len vedieť ktoré rieky a potoky sú zlatonostné. U nás aj v Cz je ich pomerne dosť. Slovensko aj Česko sú na zlato pomerne bohaté krajiny. V dávnych časoch tu naši predkovia zlato ryžovali. 777/

Viac v článku: www.zalesactvo.eu/ostatne-zaujimave-temy...e-zlata-na-slovensku
Prílohy:

Posledná úprava: od Smithi.
  • Strana:
  • 1
Čas vytvorenia stránky: 0.354 sekúnd