Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

TÉMA: Fotky a videá z Vaších zálesáckych výletov

Fotky a videá z Vaších zálesáckych výletov 15 nov 2019 19:37 #5214

Paráda Baldur. Pekná príroda. :) to máš oblečenú tú gorku čo si nedavno kupoval? Sú tam aj nejaké medvede u vás ? :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Posledná úprava: od Pavelka.

Fotky a videá z Vaších zálesáckych výletov 15 nov 2019 18:23 #5213

Posledná úprava: od Baldur.

Fotky a videá z Vaších zálesáckych výletov 15 nov 2019 18:19 #5212

Minulý týždeň sme boli spolu s kolegom z práce na túre.Boli sme v tom údolí blízko Fosebratten, ktoré tak často a rád navštevujem,lebo tam takmer nik nechodí a je tam úžasné ticho, ktoré možno zažiť len ďaleko od civilizácie.Jedine prelet lietadla či vrtuľníka raz za deň to ticho preruší.Tentokrát sme však šli ďalej, než som sa kedy dostal.Bolo to vďaka tomu, že sa konečne vyjasnilo a tým pádom "pritiahlo" asi na mínus 3 a močiar ktorý bolo treba prekonať bol zamrznutý.Nie veľmi,ale dosť na to,aby sa cezeň dalo prejsť.Na konci prvej,širokej časti údolia pri rieke,sme sa zastavili,aby sme sa občerstvili.Opekali sme klobásy,pili čaj a kecali o všetkom možnom.Potom sme sa vydali do tej časti,kde sa údolie zužuje a preteká ním rieka.Tú bolo treba prejsť.Dlhší čas napršalo (čo tu znamená asi 3 až 5dni-*95 ) a tak vody nebolo veľa,ale problém bol v tom, že bola na kameňoch námraza.Niekoľko krát som sa pošmykol a takmer spadol do vody.Celkve je tu terén veľmi náročný a vzdialenosť asi kilometer nám trval pol hodiny.Nie len veľké skaliská,ale aj popadané a ľadom polámané stromy nám stáli v ceste.Do konca údolia však ostalo ešte dosť a myslím, že to bude ešte náročnejšie sa tam dostať,ak to vôbec bude možné.Potešilo má však, že som sa dostal zase o niečo ďalej.Našli sme pekné miesta v rieke na kúpanie a vyššie nad riekou akúsi jaskyňu či skôr skalný previs v ktorom sa dá po troche úpravy prenocovať.Ale to si už nechávam na leto.Cesta späť k autu nám trvala asi dve hodiny.Bol to nádherný deň, akých tu na západnom, upršanom pobreží Nórska býva málo.

Posledná úprava: od Baldur.

Fotky a videá z Vaších zálesáckych výletov 15 okt 2019 10:49 #5199

Tak toto poznám...aj tu cez víkend na horách množstvo turistov.Vyhýbam sa im a najradšej chodím na málo navštevované miesta.Občas ale keď idem s manželkou,alebo kolegami z práce urobím výnimku a ideme po turistických chodníkoch,navštíviť chatu,peknú vyhliadku a pod.

Fotky a videá z Vaších zálesáckych výletov 15 okt 2019 06:30 #5195

Ako keď sme dole zbadali to more aut tak som sa až zhrozil -*95 horšie než pred nejakým supermarketom -*95 Preto sme sa hneď rozhodli že ani hore po tých chodníkoch nepojdeme nemám to rád stále sa obchádzať s luďmi... Ja skôr chodím do lesa aby som ludí nevidel -*95 Takže sme dali len prechádzku po lúkach kade nikoho nebolo :) nabudúce už iba v pracovnom týždni -*95

Posledná úprava: od Smithi.

Fotky a videá z Vaších zálesáckych výletov 14 okt 2019 10:18 #5194

Parádička. Veru sme aj my boli v rovnaký deň. :) Parádna prechádzka krásne počasie len škoda že privela ľudí. Cez víkend neodporúčam -*95

Fotky a videá z Vaších zálesáckych výletov 13 okt 2019 14:14 #5193

Aj my sme dnes vybehli jeseň je nádherná. Súľovské skaly, príroda bola úžasná :)

Fotky a videá z Vaších zálesáckych výletov 09 okt 2019 17:23 #5192

Dnes kúsok oddych v lese, cestou nájdený jeden dubáčik.Cestoviny zo syrokrémom na obed :) potom už len posedenie pri čajíku a pomaly domov. V blízkej dobe plánujem úpravu táboriska dúfam že mi to čas dovolí : )

Fotky a videá z Vaších zálesáckych výletov 07 okt 2019 11:35 #5191

Paráda tak na to sa teším tú už dlhšiu dobu plánujem tiež zakúpiť :)

Fotky a videá z Vaších zálesáckych výletov 07 okt 2019 06:10 #5190

Včera aspoň menšia jesenná prechádzka -/5 najbližšie sa chystám otestovať sekerku Hultafors ktorú som si nedávno zakúpil -98

Prílohy:

Posledná úprava: od Smithi.
Čas vytvorenia stránky: 1.993 sekúnd